день рідної мови

Свято рідної мови за рішенням ЮНЕСКО відзначають 21 лютого всі народи Землі. Рідне, материнське слово для кожного є оберегом. Воно таїть у собі надбання віків, пам'ять усього народу, оберігає й передає всі виміри духовних скарбів поколінь.
      Наш земляк, Володимир Сосюра, пророчо мовив: «Без мови рідної й народу рідного нема». Повертаймо українській мові роль творця духовного відродження української нації, духовного світу людини.
      Бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення і поступ майбутній.
     Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

Вітаємо з міжнародним днем рідної мови. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом. Щастя вам, добра, нових здобутків в ім’я України!

деь героїв неб.сотні

Минає вже десять років... Криваві лютневі дні 2014 року - болюча рана на тілі Матері - України... Але скільки б не пройшло часу ми не маємо права забути пекучий вогонь Майдану, не маємо права забути, пробачити.
     З вірою в перемогу Добра та Справедливості, захищаючи Європейський вибір України, йшли у вічність Герої Революції Гідності, а потім Герої російсько - української війни... Вони віддавали життя за Україну з вірою що нарешті "...на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі..." І так обов'язково буде!
     Серед вогню та льоду, снайперів на дахах Небесна Сотня заплатила найстрашнішу ціну патріотів. Їхні кров та мужність дають українському народові другий шанс на свободу.

ПЕРЕМОЖЕМО! УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!

Світла памʼять усім, хто віддав своє життя за Україну й українців! Вічна шана Героям Небесної Сотні! Вічна памʼять Героям!

Залишаймося гідними своїх борців!

День держ.герба

Державний Герб України – один із державних символів України нарівні з Конституцією, Гімном і Прапором. Зображення Герба розміщується на грошових знаках, печатках органів державної влади і державного управління та знаках поштової оплати, бланках державних установ, службових посвідченнях, штампах тощо.
      Тризуб є давнім українським символом.

Рибачов

Сьогодні, 17 лютого, свій День народження святкує депутат Лубенської районної ради VIII скликання Рибачов Григорій Іванович.
    Сердечно вітаємо з Днем народження!
    Нехай Ваше життя буде сповнене щастям, радістю та благополуччям. Нехай Вас завжди супроводжують міцне здоров’я, наснага та постійне бажання примножувати добро на нашій землі.
     Щастя Вам великого і щирого, будьте здоровим!!!

Мирного Вам неба 🇺🇦
Вітаємо!🎂

день вшанування
    Щорічно українці відзначають цей день як день пам’яті тих, хто чесно виконував свій військовий обов’язок у локальних збройних конфліктах. Сьогодні, ми віддаємо шану учасникам бойових дій на території інших держав та відзначаємо 35- ту річницю виведення радянських військ з Республіки Афганістан.
    Афганська війна – трагічна сторінка історії. Ця кривава війна стала важким випробуванням і трагедією для сотень тисяч людей. За тридев’ять земель від рідної землі змушені були воювати сотні тисяч українців, проливаючи кров за примарні ідеї російсько-радянської імперії.