DSC03421                                                     

10 липня під головуванням голови Лубенської районної ради Олексія Дядечка за участі сільських голів району,   виконавчого апарату районної ради   відбулося виїзне засідання   Координаційної ради органів місцевого самоврядування на базі Золотоніської районної ради. 

Лубенці відвідали черкаську землю аби обмінятися досвідом господарювання, взяти позитивне у колег з сусідньої області, щоб потім втілити в життя побачене і почуте. Як і годиться, делегацію з Лубенщини   зустрічали хлібом-сіллю. Заступник голови районної ради   Валентина Ярош показала присутнім ошатне приміщення районної ради, розповівши коротку історичну довідку   Золотоніського району. Після чого лубенців було запрошено   до зали засідань, де у дружній теплій атмосфері пройшла невелика конференція за участі   І заступника голови Золотоніської райдержадміністрації Олександра Пузєва,   керуючого справами районної ради Сергія Стрижака, старости сільських голів Любові Іллічової, працівників виконавчого апарату районної ради, начальників управлінь та відділів   райдержадміністрації, сільських голів, місцевих ЗМІ.

 

 

Перед присутніми виступив начальник управління Держземагенства у Золотоніському районі Микола Бекетов, розповівши про роботу відділу, який він очолює.   Лубенцям було цікаво дізнатися як здійснюється приватизація   присадибних ділянок і особистого селянського господарства в районі. Не менш актуальним став виступ начальника фінансового управління райдержадміністрації Олени Носенко, яка розповіла   про наповнення та виконання районного бюджету .

Сільський голова Гельмязівської сільської ради Віктор Денисенко інформував   про діяльність територіальної   громади, яку він очолює. Як повідомив   сільський голова у селі Гельмязів   проживає близько 5000 тис   мешканців, діє школа з наповненістю 470 школярів, дитячий садок, який відвідує 180 дітлахів, всього дітей підліткового віку у селі 340, є будинок школяра,   музична школа, де музичної грамоти вчаться 140 осіб, лікарня на 48 ліжок, Будинок культури. На території населеного пункту діє 146 субєктів господарювання. Обєм бюджету складає   3 мільйона 700 тис.грн.. в рік,   основна стаття наповнення бюджету -   плата за оренду землі.

DSC03434

 

У селі функціонує комунальне підприємство «Добробут», його впродовж 10 років очолює Валентина Рогань. Підприємство вирішує питання водозабезпечення, водовідведення, благоустрою населеного пункту, займається ритуальними   послугами. У Гельмязіві 2 свердловини, тариф на воду затверджено виконкомом сільської ради, він складає 9 грн.40 копійок. Та головне те, як запевнив сільський голова, що у населеному пункті усі проблемні питання вирішуються гуртом.

З вуст сільського голови Миколи Коршунова лубенці дізналися   як живуть і працюють у Лукашівській сільській раді, яка включає в себе 2 населених пункти і налічує 990 чоловік.   Почули як вирішують проблеми у Драбівецькій сільській раді, де господарює Олександр Герасименко.

Голова районної ради Олексій Дядечко представив загалу делегацію та розповів про   здобутки і досягнення Лубенського району, який нещодавно   відзначив 90 – річний ювілей.   Його виступ доповнила заступник голови районної ради Євгенія Яковченко.

Поспілкувавшись з колегами, лубенців запросили відвідати Новодмитрівську сільську раду. Тут гостей зустрічав голова районної ради Микола Собченко, який побувавши зранку на обласній нараді, поспішив до лубенців . Сільський голова Микола Назаренко запросив присутніх до приміщення сільської ради, будинку культури, в якому за два роки зроблено капітальний ремонт, бібліотеки, що на сьогодні налічує 605 відвідувачів, школи, де здобуває знання 150 учнів. Директор навчального закладу  Олександр Тукало показав делегації з Лубен   учбові класи, дошку пошани, де на фото не лише відмінники, а й родини   дітей-активістів, окрасу подвір’я - новий спортмайданчик, а також поділився досвідом відкриття спеціального класу «Шляхетні українки», де дівчатка отримують знання різних технологій вишивки, вивчають мистецтво хореографії, кулінарії, візажу та інше. Вразив сільських голів з Лубенщини і ДНЗ «Колосок, де завідуючою закладу працює справжній фахівець, педагог за освітою і покликанням серця Валентина Косенко. На літній період у садочку діє 2 групи, всього ж у «Колоску» 5 груп дітей різного віку .

Побувала делегація і у Деньгівській сільській раді. Тут сільський голова Ірина Величко   поділилася досвідом співпраці з інвестором з Бельгії, який допомагає селу, розуміє людей, їх проблеми. За його активної підтримки у селі   ведеться будівництво церкви.

DSC03452

Кульмінаційним моментом для членів Координаційної ради стали відвідини Красногірського Свято-Покровського жіночого монастиря – перлини Черкаського краю. Послушниця Єлена   розповіла про обитель з часів заснування – 1767 року і до сьогодні. Сільських голів вразила духовна благодать, яку   випромінював кожен куточок   незабутньої архітектурної памятки.

           На згадку про зустріч, дружній прийом голова Лубенської районної ради Олексій Дядечко вручив очільнику Золотоніського району Миколі Собченку книги письменника Лубенщини Володимира Малика. Керівники обмінялися телефонами, тож впевнені, що не за горами той час, коли славний Посульський край відвідає делегація із Золотоноші.