В зв’язку із благоустроєм с. Нижній Булатець Лубенського району Полтавської області виникла необхідність у бурінні артезіанської свердловини для водопостачання господарсько-питних потреб населення на бучацький водоносний горизонт палеогенових відкладів проектною глибиною 175 м. По даному питанню прийнято відповідне рішення від 12 листопада 2012 року 26 сесії Вищебулатецької сільської ради Лубенського району 6 скликання.

Потреба у відборі води складає - 42 м /добу.

Термін експлуатації артезіанської свердловини - 25 років.

Земельна ділянка орієнтовною площею 0,05 га, на якій передбачається будівництво артезіанської свердловини, знаходиться в межах населеного пункту с. Нижній Булатець по вул. Сацького на території Вищебулатецької сільської ради Лубенського району і межує:

-         з півночі – землі автомобільного транспорту (в постійному користуванні служби автомобільних доріг у Полтавській області);

-         з заходу - землі автомобільного транспорту (в постійному користуванні служби автомобільних доріг у Полтавській області);

-         з півдня – землі запасу Вищебулатецької сільської ради;

-         зі сходу - землі запасу Вищебулатецької сільської ради. Відстань до найближчої житлової будівлі - 35 м.

При реалізації наміру, найбільш значні разові впливи на природне середовище виявляються в процесі будівництва. В період експлуатації артсвердловини, впливи на природне середовище мінімальні.

Можливі шкідливі впливи при проведенні будівельних робіт:

-                      порушення гідростатичного рівня водоносних горизонтів;

-                      забруднення водоносних горизонтів;

-                      забруднення будівельного майданчика та прилеглої території будівельними відходами.

Передбачаються заходи, які пом'якшать негативний вплив на навколишнє середовище:

виконання вимог технологічного регламенту при проведенні бурових робіт;

вивезення відходів будівництва в спеціально відведені місця.

Технічні рішення, передбачені проектом, дозволять звести до мінімуму негативний вплив будівництва та експлуатації свердловини на навколишнє середовище.

Цьому сприяє:

технічний нагляд за виконанням будівельно-монтажних робіт;

постійний нагляд замовника за станом об'єкту;

постійний нагляд контролюючих органів за експлуатацією.

Виходячи із вищенаведеного, екологічний ризик від будівництва та експлуатації артсвердловини можна вважати відсутнім.

В процесі реалізації наміру (буріння артсвердловини) і наступній експлуатації виконується контроль і прогнозується стан навколишнього середовища:

при будівництві: службою чи організацією, яка виконує технічний нагляд за якістю проведених робіт;

при експлуатації: службою експлуатації, яка займається обслуговуванням об'єкту, виконуючи нагляд за роботою устаткування, планово-виробниче і ремонтно-відновлювальне обслуговування.

При проведенні господарської діяльності по експлуатації артсвердловини

Замовник зобов'язується:

здійснювати експлуатацію артсвердловини у відповідності з діючими нормами та правилами охорони навколишнього природного середовища;

здійснювати виконання комплексу організаційно-технічних заходів у процесі експлуатації артсвердловини, включаючи нагляд за роботою устаткування, своєчасне планово-виробниче та ремонтно-відновлювальне обслуговування

Сільський голова  Вищебулатецької

сільської ради                                                                                             С.В. Остапко