Звертаємо Вашу увагу, з 1 січня 2013 року п. 31 розділу І Закону України від 20 листопада 2012 року N 5503-VІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів" (далі - Закон N 5503, Кодекс) п. 331.1 і 331.2 ст. 331 Податкового кодексу України викладено у новій редакції. Ставки збору за заготівлю деревини основних та неосновних лісових порід збільшено в середньому на 9,4 відсотка.
Також повідомляємо, що з 01.01.2011р. набрав чинності Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 р. N 2456-VI (із змінами і доповненнями), згідно з п. 2 частини другої ст. 29 якого до доходів загального фонду Державного бюджету України належить, зокрема, 50 відсотків збору за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування. До доходів, що закріплюються за бюджетами місцевого самоврядування та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належить, зокрема, 50 відсотків збору за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування, що зараховується до міських бюджетів міст Києва та Севастополя (п. 2 частини першої ст. 64 Бюджетного кодексу України), а до доходів бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належить, зокрема, 50 відсотків збору за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування (п. 2 частини першої ст. 66 Бюджетного кодексу України).
До доходів загального фонду місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належить, зокрема, збір за спеціальне використання лісових ресурсів (крім збору за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування). Такі платежі зараховуються до бюджетів місцевого самоврядування за місцезнаходженням (місцем розташування) відповідних природних ресурсів (п. 3 частини першої ст. 69 Бюджетного кодексу України).
Відповідно до статті 8 Бюджетного кодексу України наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 р. N 11 "Про бюджетну класифікацію" затверджено, зокрема, Класифікацію доходів бюджету. Для зарахування надходжень збору за спеціальне використання лісових ресурсів визначено наступні коди:
13010100 |
Збір за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування |
13010200 |
Збір за спеціальне використання лісових ресурсів (крім збору за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування) |
13010300 |
Надходження сум реструктурованої заборгованості збору за спеціальне використання лісових ресурсів |
При заповненні Податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів (форма затверджена наказом ДПА України від 24.12.2010 р. N 1019), вважаємо за необхідне рекомендувати платникам врахувати вищезазначені зміни і належні до сплати суми збору заносити:
• збір за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування: 50 відс. суми - до колонки 4 "до державного бюджету" та 50 відс. суми - до, колонки 5 "до місцевого бюджету";
• збір за спеціальне використання лісових ресурсів (крім збору за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування) до колонки 5 "до місцевого бюджету".
Колонка 3 "Усього нараховано збору" (в т. ч. рядка 22 "Нараховано збору за звітний квартал, усього") має дорівнювати сумі колонок 4 "до державного бюджету" та 5 "до місцевого бюджету".
платників збору за користування радіочастотним ресурсом України.
Звертаємо Вашу увагу, що з 1 січня 2013 року що п. 31 розділу І Закону України від 20 листопада 2012 року N 5503-VІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів" з 04 січня 2013 року змінено ставки збору за користування радіочастотним ресурсом України, а саме вони збільшені на 7,9 відсотка.
Оскільки ставки збору змінилися протягом місяця, а базовий податковий (звітний) період для збору дорівнює календарному місяцю, то платникам збору за користування радіочастотним ресурсом України пропонується у Податковому розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України, затвердженому наказом ДПА України 24.12.10 р. N 1018, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12.01.11 р. за N 28/18766 за січень 2013 року проставляти ставки збору у наведеному у додатку розмірі, які обраховані за формулою:
Со = (С1 х 3 + С2 х 28) : 31,
де Со – обрахована ставка на січень 2013 року;
С1 – ставка до 4 січня;
С2 – ставка з 4 січня.
Олена Романенко
заступник начальника управління - начальник
відділу адміністрування податку на прибуток, місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових
платежів управління оподаткування юридичних осіб