ЗАТВЕРДЖЕНО
Протокол зборів трудового
колективу Лубенської ОДПІ
Полтавської області ДПС
від 29.01.2013р.№1
Правила внутрішнього трудового розпорядку Лубенської об’єднаної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби
І. Загальні положення
1. Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників Лубенської об’єднаної державної податкової інспекції Полтавській області Державної податкової служби (далі - Правила) розроблені відповідно до статті 43 Конституції України, Кодексу законів про працю України, законів України "Про державну службу", "Про державну податкову службу в Україні", Регламенту Лубенської об’єднаної державної податкової інспекції Полтавській області Державної податкової служби, затвердженого наказом Лубенської ОДПІ від 30.05.2012 №220, Регламенту роботи Центру обслуговування платників податків Лубенської ОДПІ, затвердженого наказом Лубенської ОДПІ від 30.03.2012 №80, розпоряджень Лубенської ОДПІ «Про затвердження графіків роботи фахівців ЦОПП», інших нормативно-правових актів.
2. Правила визначають внутрішній трудовий розпорядок працівників Лубенської ОДПІ, режим їх роботи, засади регулювання трудових відносин, умови заохочення працівників за сумлінну працю, відповідальність за порушення трудової дисципліни та запроваджуються з метою вдосконалення організації праці, зміцнення трудової і виконавської дисципліни, забезпечення раціонального використання робочого часу, високої ефективності та якості роботи працівників.
3. Правила є обов'язковими для всіх працівників Лубенської ОДПІ.
4. На осіб начальницького складу податкової міліції поширюються норми законів України від 4 грудня 1990 року №509-XII „Про державну податкову службу в Україні”, від 20 грудня 1990 року №565-XII „Про міліцію”, від 22 лютого 2006 року №3460-IV „Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України”, від 09 квітня 1992 року №2262-XII „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанов Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 1998 №1716 „Про проходження служби особами начальницького складу податкової міліції та обчислення їм вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги”, від 17 липня 1992 року №393 „Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей”, постанови Кабінету Міністрів Української РСР від 29 липня 1991 року №114 „Про затвердження Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ”.
5. Правила затверджуються та змінюються зборами трудового колективу за погодженням з профспілковим комітетом.
6. Правила доводяться до відома працівників Лубенської ОДПІ при прийнятті на роботу, а також на загальних зборах трудового колективу.
7. В Лубенській ОДПІ дисципліна праці ґрунтується на засадах чесного і сумлінного виконання працівниками своїх обов'язків, створення необхідних організаційних та економічних умов для високоефективної роботи, свідомого ставлення до неї, застосування методів переконання, виховання та заохочення за сумлінну працю.
II. Порядок прийняття, переведення та звільнення державних службовців та інших категорій працівників
1. Призначення на посади та звільнення з посад працівників Лубенської ОДПІ здійснюються відповідно до законів України "Про державну службу", „Про державну податкову службу”, Кодексу законів про працю України та інших нормативно-правових актів, визначених частиною 4 розділу 1 Правил.
2. Прийняття на державну службу на посади третьої - сьомої категорій, передбачених статтею 25 зазначеного Закону, та на інші прирівняні до них посади проводиться на конкурсній основі у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року №169 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців" (із змінами і доповненнями), крім випадків, передбачених законодавством, а також з урахуванням вимог Указу Президента України від 25 січня 2012 року №33/2012 „Про порядок організації проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування”, наказу Міністерства юстиції України від 23.03.2012 №448/5 „Про затвердження Порядку проведення спеціальної перевірки наявності в осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, корпоративних прав”.
3. Погодження кандидатур на посади керівників структурних підрозділів Лубенської ОДПІ здійснюється у відповідності до наказу ДПА у Полтавській області від 30.12.2008 №452 „Про заходи із забезпечення комплектування органів державної податкової служби області персоналом».
4. Просування по службі державного службовця, який зарахований до кадрового резерву чи пройшов стажування, може здійснюватися за рішенням начальника інспекції без конкурсного відбору.
5. Не можуть бути призначеними на посаду державного службовця особи, які:
- визнані в установленому порядку недієздатними;
- мають судимість, що є несумісною із зайняттям посади;
- у разі прийняття на службу будуть безпосередньо підконтрольні або підлеглі особам, які є їх близькими родичами чи свояками;
- в інших випадках, установлених законами України.
6. При укладенні трудового договору може бути обумовлене випробування з метою перевірки професійного рівня і ділових якостей, відповідності працівника роботі, що йому доручається виконувати. При прийнятті на державну службу може встановлюватися випробування терміном до шести місяців. Відповідно до ст. 15 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” випробувальний термін може встановлюватися від шести місяців до одного року.
Якщо після закінчення строку випробування працівник продовжує працювати, то він вважається таким, який витримав випробування. Трудовий договір з ним може бути припинений лише на загальних підставах.
7. У наказі начальника інспекції про прийняття на роботу зазначаються назва посади відповідно до штатного розпису, на яку приймається працівник, та інші істотні умови згідно з трудовим договором, передбачені КЗпП України.
З наказом начальника інспекції про прийняття працівника на роботу (про призначення на посаду) працівник ознайомлюється під розпис.
8. Громадяни України, які вперше зараховуються на державну службу, приймають Присягу державного службовця. Державний службовець підписує текст Присяги, який зберігається в особовій справі. Про прийняття Присяги робиться запис у трудовій книжці.
9. При прийнятті на державну службу державний службовець ознайомлюється із Попередженнями про обмеження, спрямованими на запобігання та протидію корупції та Загальними правилами поведінки державного службовця, затвердженими наказом Головдержслужби України від 04 серпня 2010 року №214, із змінами і доповненнями. Листок-ознайомлення засвідчується його власноручним підписом і зберігається в особовій справі.
10. З метою прискорення процесу адаптації працівників, що вперше прийняті до органів ДПС, цілеспрямованого формування та розвитку їх професійних якостей, встановлюється наставництво на термін від двох до чотирьох місяців згідно наказу від 29.08.2012 року №785 «Про наставництво в органах ДПС України».
11. При прийнятті працівника на роботу чи при переведенні його в установленому порядку на іншу роботу в Лубенській ОДПІ керівник відповідного структурного підрозділу зобов'язаний:
- ознайомити працівника з його посадовою інструкцією (під розпис), а також з умовами та оплатою його праці;
- ознайомити працівника із цими Правилами;
- визначити працівнику робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;
- проінструктувати працівника про порядок використання комп'ютерної мережі та засобів зв'язку;
- проінструктувати працівника з техніки безпеки, про виробничу санітарію, протипожежну охорону та інші правила з охорони праці тощо.
12. Кожному працівнику, який відпрацював понад п'ять днів, робиться відповідний запис у трудовій книжці, а працівнику, який до прийняття на роботу в Лубенську ОДПІ не мав трудового стажу, заводиться трудова книжка в порядку, встановленому чинним законодавством України.
Трудові книжки працівників зберігаються як документи суворої звітності у секторі персоналу Лубенської ОДПІ. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на відповідального працівника сектору персоналу Лубенської ОДПІ.
Ведення трудових книжок здійснюється відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року №58.
13. Припинення трудових відносин між Лубенською ОДПІ та працівником може мати місце лише на підставах та у порядку, визначених чинним законодавством України.
Працівники Лубенської ОДПІ мають право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це начальника інспекції письмово за два тижні. У разі коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу з причин, передбачених частиною першою статті 38 Кодексу законів про працю України, начальник Лубенської ОДПІ своїм наказом звільняє працівника у строк, про який просить працівник.
14. За домовленістю між працівником і начальником Лубенської ОДПІ працівник може бути звільнений і до закінчення строку попередження про звільнення.
15. Припинення трудових відносин з ініціативи начальника інспекції не допускається без попередньої згоди профспілкового комітету, за виключенням випадків, передбачених чинним законодавством України.
16. Крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, державна служба припиняється згідно з положеннями ст. 30 Закону України "Про державну службу", а саме:
- порушення умов реалізації права на державну службу (стаття 4);
- недотримання пов'язаних із проходженням державної служби вимог, передбачених статтею 16;
- досягнення державним службовцем граничного віку перебування на державній службі (стаття 23);
- виявлення або виникнення обставин, що перешкоджають перебуванню державного службовця на державній службі (стаття 12);
- відмови державного службовця від прийняття або порушення Присяги, передбаченої статтею 17;
- неподання або подання державним службовцем неправдивих відомостей щодо його доходів, передбачених статтею 13.
17. Невиконання або неналежне виконання службових обов'язків, що призвело до людських жертв або заподіяло значної матеріальної шкоди громадянинові, державі, підприємству, установі, організації чи об'єднанню громадян, є підставою для відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою із збереженням заробітної плати. Рішення про відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою приймається начальником Лубенської ОДПІ та оформлюється наказом.
Тривалість відсторонення від виконання повноважень за посадою не може перевищувати часу службового розслідування. Службове розслідування проводиться відповідно до Порядку проведення службового розслідування стосовно державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2000 року №950.
Відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою у разі вчинення ним корупційного правопорушення здійснюється у порядку, визначеному Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції”.
18. Прийняття на роботу інших категорій працівників здійснюється на загальних підставах відповідно до чинного законодавства та нормативно-правових актів, що регулюють взаємовідносини працівника та роботодавця.
Згідно зі ст. 24 КЗпП України при прийнятті на роботу громадянин зобов’язаний подати:
заяву встановленого зразка про прийняття на роботу;
паспорт;
трудову книжку, оформлену в установленому порядку, звільнені з лав Збройних Сил України подають військовий квиток;
документ про освіту, (спеціальність, кваліфікація);
довідку про присвоєння ідентифікаційного номера;
документ про стан здоров’я;
інші документи.
19. Днем початку виконання працівником своїх службових обов'язків є день, дата якого зазначена в наказі начальника Лубенської ОДПІ. Останнім робочим днем працівника, який звільняється, є день його звільнення.
20. Перед розірванням трудового договору працівник зобов'язаний повністю розрахуватися за одержані ним матеріальні цінності, повернути або передати всі службові документи та літературу іншій особі, визначеній керівником, надавши до кадрової служби перед звільненням відповідний „обхідний лист”.
21. У день звільнення сектор персоналу Лубенської ОДПІ зобов'язаний видати працівнику його трудову книжку з внесеним до неї записом про звільнення. Записи про причини звільнення до трудової книжки вносяться відповідно до наказу начальника Лубенської ОДПІ та чинного законодавства з посиланням на відповідну статтю (пункт) Закону. Одночасно з працівником відділом фінансування, бухгалтерського обліку та звітності проводиться повний розрахунок.
III. Основні обов'язки і права державних службовців та інших категорій працівників
1. Основними обов'язками державних службовців та інших категорій працівників Лубенської ОДПІ є:
- додержання Конституції України, Законів України "Про державну службу", "Про державну податкову службу", Податкового кодексу України, інших нормативно-правових актів, Регламенту Лубенської ОДПІ;
- забезпечення ефективної роботи та чесне і сумлінне виконання обов'язків, завдань відповідно до своєї компетенції;
- сумлінне виконання покладених на них обов'язків відповідно до посадових інструкцій, своєчасне і точне виконання законів України, інших нормативно-правових актів, наказів, розпоряджень, доручень начальника інспекції, його заступників, керівників відповідних структурних підрозділів;
- ініціатива і творчість у роботі;
- недопущення дій і вчинків, що можуть зашкодити інтересам людей, держави, негативно вплинути на репутацію працівника Лубенської ОДПІ ;
- збереження державної таємниці, інформації про громадян, що стала їм відома під час виконання обов'язків, а також іншої інформації, яка згідно з чинним законодавством не підлягає розголошенню;
- недопущення дій, що суперечать національним інтересам України, ускладнюють діяльність податкового органу або можуть бути розцінені як використання свого службового становища в корисливих цілях, а також дій, які відповідно до чинного законодавства вважаються корупційними;
- шанобливе ставлення до громадян, керівників і співробітників органу, дотримання високої культури спілкування;
- не виявлення всупереч інтересам справи упередженості або прихильності до будь-яких організацій, органів, об'єднань громадян або конкретних осіб;
- постійне вдосконалення організаційної роботи і підвищення професійної кваліфікації;
- підвищення ефективності своєї праці, а також внесення пропозицій щодо вдосконалення робочого процесу та організаційної структури підрозділу;
- дотримання вимог охорони праці, техніки безпеки, санітарії, гігієни праці, протипожежної безпеки, передбачених відповідними правилами та інструкціями;
- вжиття заходів щодо негайного усунення причин і умов, що створюють перешкоди чи ускладнюють нормальне виконання обов'язків, та негайне повідомлення про це безпосередньому керівнику;
- утримання свого робочого місця та обладнання в порядку, чистоті і справному стані, а також забезпечення встановленого порядку зберігання матеріальних цінностей і документів;
- збереження державної власності, ефективне використання обладнання, економне витрачання матеріалів, електроенергії та інших матеріальних ресурсів (цінностей), додержання чистоти в приміщеннях адміністративного будинку;
- своєчасне подання сектору персоналу відомостей про зміни, що відбулися у працівника (місце проживання, зміни прізвища, складу сім'ї, зняття з військового обліку, про вступ до навчального закладу та про його закінчення тощо).
2. Повноваження працівників визначаються положеннями про відповідні структурні підрозділи та посадовими інструкціями.
3. Працівники Лубенської ОДПІ усіх рівнів підлягають атестації у порядку, визначеному Положенням про проведення атестації державних службовців, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2000 року №1922 зі змінами і доповненнями.
4. Працівники мають право:
- користуватися правами та свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією і законами України;
- на повагу особистої гідності, справедливе і шанобливе ставлення до себе з боку керівників, працівників інспекції та інших осіб;
- брати участь у розгляді питань і прийнятті відповідних рішень (у межах своїх повноважень);
- на оплату праці залежно від посади, яку він займає, рангу, який йому присвоюється, якості виконання своїх обов'язків, досвіду та стажу роботи;
- на просування по службі з урахуванням кваліфікації та здібностей, сумлінного виконання своїх обов'язків, участь у конкурсах на заміщення вакантних посад більш високої категорії;
- вимагати службового розслідування з метою зняття безпідставних, на думку працівника, звинувачень або підозри;
- на здорові, безпечні та належні для високоефективної роботи умови праці;
- на соціальний та правовий захист відповідно до їх статусу;
- захищати свої законні права та інтереси, при потребі в судовому порядку.
IV. Основні обов'язки адміністрації Лубенської ОДПІ
1. Адміністрація Лубенської ОДПІ зобов'язана:
- неухильно дотримуватися вимог чинного законодавства України про працю;
- створювати для працівників умови, необхідні для ефективного виконання функціональних обов'язків, підвищення продуктивності праці;
- забезпечувати матеріальне стимулювання і заохочення державних службовців та інших працівників за результатами їх особистої роботи, раціональне витрачання фонду оплати праці та фонду матеріального заохочення, виплачувати заробітну плату в установлені терміни з наданням розрахункових листів відповідно до статті 110 КЗпП України;
- забезпечити здійснення заходів, спрямованих на зміцнення трудової і виконавської дисципліни, дотримання встановленого режиму праці та відпочинку;
- забезпечувати вимоги охорони праці, техніки безпеки, санітарії, гігієни праці та протипожежної безпеки;
- сприяти організації оздоровлення та відпочинку працівників;
- створювати необхідні соціально-побутові умови;
- забезпечувати систематичне підвищення рівня кваліфікації, економічних і правових знань працівників, у тому числі за рахунок бюджетних коштів на підставі статті 201 КЗпП України;
- уважно ставитися до потреб і запитів працівників.
2. У випадках, передбачених чинним законодавством України, адміністрація здійснює свої повноваження разом або за погодженням з профспілковим комітетом.
V. Робочий час і його використання
1. Робочий час - це встановлений законодавством відрізок календарного часу, протягом якого працівник відповідно до Правил внутрішнього розпорядку, графіка роботи або умов трудового договору повинен виконувати свої службові (виробничі) обов'язки.
2. Для працівників Лубенської ОДПІ встановлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями - суботою і неділею. Тривалість робочого часу працівників становить 40 годин на тиждень.
У випадках, передбачених статтею 56 КЗпП України, окремим працівникам на їх прохання може встановлюватися неповний робочий день чи тиждень з оплатою праці пропорційно відпрацьованому ними часу.
3. Початок і закінчення роботи працівників Лубенської ОДПІ та перерва для відпочинку і харчування встановлюються в такі часи:
Початок робочого дня |
9.00 |
Перерва |
13.00 - 14.00 |
Кінець робочого дня |
18.15 |
Кінець робочого дня у п’ятницю |
17.00 |
Для фахівців, які працюють у ЦОПП встановлюється окремий графік роботи, що затверджується начальником Лубенської ОДПІ.
4. Для інших категорій працівників (водіїв) може встановлюватися окремий графік роботи, що погоджується та затверджується в установленому порядку.
5. Напередодні святкових і неробочих днів тривалість робочого дня зменшується на одну годину. Ця норма поширюється на випадки перенесення в установленому порядку передсвяткового дня на інший день тижня з метою об'єднання днів відпочинку, а також на осіб, які працюють у режимі скороченого робочого часу (стаття 53 КЗпП України).
6. Для виконання невідкладної та непередбаченої роботи Лубенської ОДПІ в цілому, її окремі структурні підрозділи, або окремі працівники можуть залучатися до роботи у вихідні, святкові та неробочі дні в установленому чинним законодавством порядку. Робота в ці дні компенсується відповідно до статті 107 КЗпП України.
7. За бажанням працівника, який працював у вихідний, святковий або неробочий день, йому може бути надано інший день відпочинку. У цьому разі оплата за роботу в ці дні провадиться в одинарному розмірі.
8. Облік присутності та відсутності на роботі працівників протягом робочого дня, їх табелювання провадиться в порядку, визначеному Регламентом роботи, наказами Лубенської ОДПІ.
9. Відповідно до статті 35 Закону України "Про державну службу" державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо чинним законодавством не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі, передбаченому чинним законодавством. Працівникам, які мають стаж державної служби понад 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю:
Стаж державної служби |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
більше 15 |
Кількість календарних днів додаткової відпустки |
5 |
7 |
9 |
11 |
13 |
15 |
10. За рішенням начальника Лубенської ОДПІ державні службовці можуть бути відкликані із щорічної або додаткової відпустки в порядку, встановленому чинним законодавством. Невикористана відпустка надається працівнику в будь-який інший час відповідного року чи приєднується до відпустки в наступному році.
11. Черговість надання працівникам щорічної основної і додаткової оплачуваної відпусток установлюється згідно з затвердженим графіком відпусток за погодженням із профспілковим комітетом.
12. Працівникам (не державним службовцям) надається основна щорічна відпустка на 24 календарних дні.
Працівникам, які навчаються у вищих навчальних закладах, навчальних закладах післядипломної освіти та аспірантурі, надаються додаткові оплачувані відпустки у зв'язку з навчанням.
VI. Заохочення за сумлінну працю. Матеріальне та соціально-побутове забезпечення
1. У відповідності до Кодексу законів про працю України, введеного в дію Законом УРСР від 10 грудня 1971 року №322-VIII, і Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, затвердженого Законом України від 22 лютого 2006 року №3460-IV, зі змінами і доповненнями, Лубенською ОДПІ до працівників застосовуються такі заохочення:
1.1 дострокове зняття дисциплінарного стягнення (у відповідності до статті 151 Кодексу законів про працю України);
1.2 оголошення подяки (Порядок про оголошення Подяки Лубенської ОДПІ (додаток 1));
1.3 нагородження Грамотою (Порядок нагородження Грамотою Лубенської ОДПІ (додаток 2));
1.4 видача грошової винагороди (у відповідності до ст.34 Закону України „Про державну службу”, постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 №212);
1.5 виплата індивідуальної одноразової премії в якості заохочення за особисті успіхи в роботі, до державних і професійних свят, ювілейних дат у порядку, передбаченому статтею 144 КЗпП України (у відповідності до положення про преміювання працівників Лубенської ОДПІ).
2. Заохочення оголошується наказом начальника Лубенської ОДПІ, про що робиться запис у трудовій книжці працівника відповідно до Правил її ведення.
3. Матеріальне стимулювання працівників визначається Положенням про преміювання працівників Лубенської ОДПІ.
4. За виконання особливо відповідальних завдань працівникові, який займає посаду державного службовця, відповідно до Закону України "Про державну службу" може бути присвоєно черговий ранг достроково в межах відповідної категорії посад. За сумлінну працю при виході на пенсію працівникові може бути присвоєно черговий ранг поза межами відповідної категорії посад.
5. За мужність, відвагу, героїзм, особливі заслуги перед державою в боротьбі зі злочинністю, охороні громадського порядку особи рядового і начальницького складу можуть бути подані до присвоєння почесних звань та нагородження державними нагородами і відзнаками Президента України.
6. За особливі трудові заслуги працівники можуть бути представленими до державних нагород та присвоєння почесних звань.
7. Працівникам, які успішно й сумлінно виконують свої трудові обов'язки, надаються першочергово переваги та пільги щодо соціально-культурного і житлово-побутового обслуговування (путівки до будинків відпочинку, поліпшення житлових умов тощо). Таким працівникам надається також перевага у просуванні по службі.
8. Оздоровлення працівників та членів їх сімей, здійснюється у підвідомчих ДПС України санаторіях та інших закладах оздоровлення.
9. Отримання путівки здійснюється на підставі особистої заяви працівника, медичної довідки про потребу санаторно-курортного лікування та сплату ним частини вартості путівки відповідно до рішення комісії із соціального страхування Лубенської ОДПІ.
VII. Відповідальність за порушення трудової дисципліни
1. Порушення трудової дисципліни, тобто невиконання чи неналежне виконання з вини працівника без поважних причин покладених на нього трудових або службових обов'язків, порушення державним службовцем обмежень, пов'язаних з проходженням державної служби, перевищення ним своїх повноважень, а також скоєння вчинку, який порочить його як державного службовця або дискредитує орган, тягне за собою застосування заходів дисциплінарного стягнення, а також інших заходів, передбачених чинним законодавством.
2. За порушення трудової дисципліни до працівника застосовуються такі дисциплінарні стягнення:
- догана;
- звільнення з роботи.
3. До державних службовців, крім зазначених стягнень, можуть застосовуватися такі заходи дисциплінарного впливу:
- попередження про неповну службову відповідність;
- затримка до одного року присвоєння чергового рангу або призначення на вищу посаду.
4. Звільнення може здійснюватися за систематичне невиконання працівником без поважних причин обов'язків, покладених на нього трудовим договором чи цими Правилами, якщо до працівника раніше застосовувалися заходи дисциплінарного стягнення та впливу, а також за прогул (у тому числі відсутність на роботі більше трьох годин протягом дня) без поважних причин, за попередньою згодою профспілкового комітету.
5. До застосування дисциплінарного стягнення від порушника трудової дисципліни в обов'язковому порядку вимагається письмове пояснення. У разі відмови працівника дати письмові пояснення складається відповідний акт. Відмова працівника дати пояснення не може бути перешкодою для застосування стягнення.
6. Дисциплінарне стягнення застосовується безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше ніж через місяць з дня його виявлення, не враховуючи часу звільнення працівника від роботи через тимчасову непрацездатність або перебування його у відпустці.
7. Дисциплінарне стягнення не може бути накладено пізніше ніж через шість місяців з дня вчинення проступку.
8. За кожне порушення трудової дисципліни до порушення може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення або захід дисциплінарного впливу.
9. При виборі виду стягнення повинні враховуватися ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяна ним шкода, обставини, за яких вчинено проступок, і попередня робота працівника.
10. Притягнення до відповідальності оформляється наказом начальника Лубенської ОДПІ, в якому зазначаються мотиви його застосування; про стягнення повідомляється працівникові, на якого воно накладене, під розпис. Притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників, які є членами виборного профспілкового органу, допускається лише за попередньою згодою виборного органу (ст.41 Закону України від 15.09.1999, №1045-XIV „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”).
11. Якщо протягом року з дня застосування дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.
12. Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж виявив себе сумлінним працівником, стягнення може бути зняте до закінчення року на підставі подання безпосереднього керівника.
13. На осіб начальницького складу податкової міліції можуть накладатися такі види дисциплінарних стягнень:
- усне зауваження;
- зауваження;
- догана;
- сувора догана;
- попередження про неповну посадову відповідність;
- звільнення з посади;
- пониження в спеціальному званні на один ступінь;
- звільнення з органів внутрішніх справ.
14. Премії не нараховуються працівникам Лубенської ОДПІ за час відпусток, тимчасової непрацездатності та в інших випадках коли згідно із законодавством виплати проводяться із середньої заробітної плати. Працівники Лубенської ОДПІ повністю позбавляються премії за місяць, в якому їм було оголошено догану або застосовано заходи дисциплінарного впливу, передбачені чинним законодавством (про що видано наказ).
15. Дисциплінарне стягнення може бути оскаржене працівником у порядку, встановленому чинним законодавством.
ПОГОДЖЕНО ПОГОДЖЕНО
Начальник Лубенської ОДПІ Голова профспілкового
Полтавської області ДПС комітету працівників
Лубенської ОДПІ
О.В.Коломієць Л.Л.Дядечко
Додаток 1
до Правил внутрішнього трудового розпорядку Лубенської ОДПІ
ПОРЯДОК
оголошення Подяки Лубенської об’єднаної державної податкової інспекції Полтавської області ДПС
1. Подякою Лубенської об’єднаної державної податкової інспекції Полтавської області ДПС (далі – Лубенської ОДПІ) у відповідності до Кодексу законів про працю України, введеного в дію Законом УРСР від 10 грудня 1971 року №322-VIII, і Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, затвердженого Законом України від 22 лютого 2006 року №3460-IV, зі змінами і доповненнями, заохочуються працівники Лубенської ОДПІ та підвідомчих державних підприємств за досягнення у сумлінному та бездоганному виконанні службових обов’язків, своєчасному і точному виконанні рішень державних органів чи посадових осіб, розпоряджень і вказівок своїх керівників, додержанні трудової і службової дисципліни, вдосконаленні організації своєї роботи і підвищенні професійної кваліфікації, ініціативу і творчість в роботі.
2. Заохочення Подякою Лубенської ОДПІ провадиться за поданням перших заступників, заступників начальника інспекції, керівників структурних підрозділів Лубенської ОДПІ.
3. У поданні має бути зазначено: прізвище, ім’я, по батькові; дата народження; повна назва займаної посади, присвоєний ранг або спеціальне звання відповідно до запису в трудовій книжці та особовій справі; стаж роботи (загальний, державної служби, роботи у відповідному органі державної податкової служби та на посаді); характеристика виконання посадових обов'язків, та інші відомості, передбачені пунктом 1 цього Положення. Подання погоджується з виборним органом первинної профспілкової організації за місцем роботи працівника.
4. Повторне заохочення Подякою Лубенської ОДПІ протягом одного року не проводиться.
Завідувач сектору персоналу
Лубенської ОДПІ Полтавської області ДПС О.Сердюк
Додаток 2
до Правил внутрішнього трудового розпорядку Лубенської ОДПІ
ПОРЯДОК
нагородження Грамотою Лубенської об’єднаної державної податкової інспекції Полтавської області ДПС
1. Грамотою Лубенської об’єднаної державної податкової інспекції Полтавської області ДПС (далі – Лубенської ОДПІ) у відповідності до Кодексу законів про працю України, введеного в дію Законом УРСР від 10 грудня 1971 року №322-VIII, зі змінами і доповненнями, заохочуються працівники Лубенської ОДПІ за значні досягнення у сумлінному та бездоганному виконанні службових обов’язків, своєчасному і точному виконанні рішень державних органів чи посадових осіб, розпоряджень і вказівок своїх керівників, додержанні трудової і службової дисципліни, вдосконаленні організації своєї роботи і підвищенні професійної кваліфікації, ініціативу і творчість в роботі, які мають стаж роботи в органах податкової служби понад 1 рік та протягом останнього року не мали дисциплінарних стягнень.
2. Заохочення Грамотою Лубенської ОДПІ провадиться за поданням перших заступників, заступників начальника інспекції, керівників структурних підрозділів Лубенської ОДПІ.
3. У поданні має бути зазначено: прізвище, ім’я, по батькові; дата народження; повна назва займаної посади, присвоєний ранг або спеціальне звання відповідно до запису в трудовій книжці та особовій справі; стаж роботи (загальний, державної служби, роботи у відповідному органі державної податкової служби та на посаді); характеристика виконання службових обов'язків, та інші відомості, передбачені пунктом 1 цього Положення. Подання погоджується з виборним органом первинної профспілкової організації за місцем роботи працівника.
4. Повторне заохочення Грамотою Лубенської ОДПІ протягом одного року не провадиться.
Завідувач сектору персоналу
Лубенської ОДПІ Полтавської області ДПС О.Сердюк