Сьогодні відбулася робоча зустріч моніторингової групи КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради» у рамках проекту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що фінансується Американським агентством з міжнародного розвитку» з головою Лубенської районної ради Тетяною Качаненко, директором КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради» Володимиром Печерицею, заступником КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради» з економічних питань Наталією Шабаліною, завідувачем КДВ №1 КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради» Русланом Радченком, головою Полтавської обласної організації товариства Червоного Хреста України Іриною Плюсніною, керівником КДВ №3, завідувачем відділенням КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради» Мариною Гребенюк.
Володимир Печериця ознайомив з проектом «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», а саме повідомив, що маємо фінансову підтримку для модернізації обладнання та організації виявлення туберкульозу на рівні громад за допомогою виїзного флюорографа. У 2022 році є можливість вирішити питання первинної діагностики туберкульозу на рівні громад, але для реалізації цих планів нам потрібна підтримка та тісна співпраця з сімейними лікарями і територіальними громадами.
Важливим методом виявлення хворих на туберкульоз є флюорографічне обстеження. При регулярному обстеженні раз на рік, захворювання можна виявити на ранніх стадіях. Лікування таких хворих здійснюється протягом 6-8 місяців, яке гарантує одужання та відновлення працездатності. Тому профілактика та вчасне флюорографічне обстеження є запорукою здоров’я населення – наголосила Марина Гребенюк.
Зараз розробляється графік роботи пересувного флюорографа для безкоштовного та оперативного обстеження мешканців Лубенщини серед груп ризику.
Моніторингова група обговорила з Тетяною Качаненко можливість залучення жителів територіальних громад Лубенщини в організації флюографічного обстеження.
Тетяна Качаненко наголосила на тому, що даний захід - це важливо в профілактиці здорового способу життя, яке починається з вчасної діагностики на ранніх етапах любого захворювання. Дана програма є важливим кроком на зустріч тим мешканцям віддалених населених пунктів нашого краю, які не можуть собі дозволити, по тим чи іншим причинам, пройти обстеження в районі чи області.