З метою вирішення ряду актуальних питань Лубенщини, сьогодні в приміщенні районної ради відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради з питань управління майном, житлово – комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту, зв’язку та з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення під головуванням Володимира Зінченка. В роботі комісій взяли участь голова Лубенської районної ради Тетяна Качаненко , її заступники Олександр Циганенко, Оксана Цимбал, голова районної державної адміністрації Сергій Сіряченко, голови, заступники голів об’єднаних територіальних громад Лубенщини Олег Соболєв, Андрій Сімонов, Олена Сидоренко, Микола Турчина, Володимир Недбайло та ініціативна група по врегулюванню газових питань.
Питання реформування лісової галузі озвучив Володимир Тихонович, керівник ДП «Лубенське лісове господарство», який зазначив, що згідно наміченого плану реорганізації лісового господарства шляхом укрупнення лісогосподарських підприємств розроблена модель за якою на території Полтавської області мають функціонувати чотири лісогосподарські підприємства (Полтавський, Кременчуцький, Миргородський та Гадяцький). Первинна профспілкова організація ДП «Лубенське лісове господарство» просить депутатів посприяти, щоб на території Лубенщини збереглося та функціонувало лісогосподарське підприємство. На сьогоднішній день на території новоствореного Лубенського району функціонує два ефективних підприємства лісового господарства – Лубенський і Пирятинський лісгоспи, в якому працюють професіонали з великим досвідом, значним стажем роботи, з фаховою освітою .
Дані лісгоспи є основною виробничою базою для проходження практики студентами одного із найкращих лісотехнічних коледжів України, який розташований в м.Лубни. Тому депутати одноголосно підтримали збереження лісогосподарського підприємства на території району та вирішили терміново звернутися до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України, Полтавську обласну державну адміністрацію, Полтавську обласну раду з проханням зберегти лісове господарство на Лубенщині.
Щодо катастрофічної ситуації, яка може виникнути у разі закриття Відокремленого підрозділу з надання третинної спеціалізованої психіатричної допомоги «Снітино», доповіла Лариса Сухопар,
вона довела до відома депутатів позицію НСЗУ , що лікувати психіатричні захворювання можна амбулаторно і під наглядом сімейного лікаря. Для оптимізації роботи психіатричного закладу та захисту обласного закладу постає питання закриття відділення «Снітино». За її інформацією на довготривалому лікуванні в даному закладі перебуває 120 пацієнтів із психічними порушеннями, в основній масі це жителі Полтавської області. При закритті закладу адміністрація вимушена буде виписати цих хворих, більшість з яких не мають домівок. Головним завданням є збереження соціального закладу, передачею матеріальної бази з обласної комунальної власності у власність Лубенської громади.
Тож підтримка цього соціально – важливого питання на сьогодні є вкрай важливим.
Найбільш бурхливим обговоренням були газові питання. Люди сьогодні справедливо вимагають змін з тарифами, обслуговуванням та врешті людського відношення до споживачів газу. Тому, як вихід бачать створення комунального підприємства на теренах Лубенщини. Це логічно, але закон передбачає створення комунального підприємства на базі комунального майна, якого у районній раді не має.
Тому вирішено ці питання розглянути на сесіях територіальних громад, та підтримати клопотання передачі газотранспортних мереж громадам і повернутися до розгляду питання щодо створення комунального підприємства.
На думку депутатів, доцільніше створити обласне комунальне підприємство, що дасть змогу знизити тарифи завдяки збільшенню кількості споживачів.