Свято Івана Купала – це саме те народне гуляння, яке полюбляє молодь та яке залюбки відвідує старше покоління, адже свято ввібрало в себе дохристиянські традиції, зберігши віру у добре, позитивне, магічне у душах сучасників. З року в рік з 6 на 7 липня біля водоймищ у вечірню пору доби у населених пунктах нашого краю багатолюдно. Хтось купається, пам’ятаючи про магію води, хтось спостерігає за солом»яними Мареною та Купалом, що символізують боротьбу добра зі злом, хтось стрибає через вогнище, щоб перевірити міць кохання, а хтось просто споглядає як у вогнищі горить колесо від воза чи іншого транспорту – символу сонця, а хтось запускає вінок на воду аби дізнатись чи скоро стане на рушник щастя, хтось шукає магічну квітку папороті.
Тож на Івана Купала було весело у Новооріхівці, тут у будинку культури проходив районний захід, який зібрав аматорів сцени районного будинку культури, місцевий вокальний ансамбль «Дивосвіт» які, не шкодуючи сил, дарували настрій усій громаді та її гостям, було на святі і театралізоване дійство за участі Водяного та русалок, а ще смачний куліш, вареники і всілякі смаколики, які міг спробувати кожен до схочу.
Магія свята панувала купальського вечора і у Вовчику. Лунали купальські пісні у виконанні народного аматорського вокального жіночого ансамблю "Чарівниця" та гурту "Бабусеньки". Дівчата у вишитих сорочках водили хороводи, у повітрі витав запах смачного шашлика.
Атмосферу народного свята своїми піснями задали "Бабусеньки". Яскравим виступом став запальний танок гурту "Молодички" Вовчицького СБК та танцювального колективу "Весна" опорного закладу "Вовчицька ЗОШ І-ІІІ ступенів - ліцей". Була тут і лотерея і низка конкурсів для молоді.
Купальської ночі було весело і в Жданах: співи, танці, ігри ну і ,звичайно, купальський вогонь, який розігнав злих відьом.