28-30 березня у Києві відбувся ІІ (очний) етап Конкурсу, організованого Науково-дослідним інститутом українознавства відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України. Конкурс проводився в два етапи.
У І (заочному) етапі взяли участь 314 учасників з України, Молдови, Туреччини. Найбільша кількість науково-дослідницьких робіт надійшла з Полтавської (25), Донецької (24), Івано-Франківської (22) областей. 9 учнів Полтавської області стали переможцями І етапу, з-поміж них й вихованка Лубенського районного центру дитячої та юнацької творчості Мажора Анна, учениця 8 класу ОЗ «Тарандинцівська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені В.А. Симоненка» (науковий керівник П’яташ В.С.). Вони були запрошені до м. Києва для участі в очному етапі. Конкурсні випробування включали в себе заочне рецензування науково-дослідних робіт (І етап), очне написання контрольних робіт з українознавства і захист досліджень (ІІ етап).
За підсумками обох етапів Мажора Анна, яка представляла роботу «Дорога в безсмертя учасника АТО Павленка Романа» здобула перемогу у номінації «Дослідження подій Революції Гідності та АТО» і була нагороджена Грамотою Науково-дослідного інституту українознавства та цінними подарунками, а керівник – Подякою за підготовку переможця ХІІ Міжнародного конкурсу з українознавства.
Для учасників Міжнародного заходу організаторами Конкурсу та їхніми партнерами було проведено круглий стіл «Великий терор 1937-1938 рр. в Україні», кінолекторій «Харитина Пекарчук. Жінка-воїн на захисті УНР», фотодокументальну виставку «Розстріляна еліта: Биківнянський вимір», екскурсії до музею міста Києва, Національного музею історії України, «Київ середньовічний та сучасний – один із провідних центрів православної церкви».