З 1 січня 2012 року в Україні розпочалась деклараційна кампанія

Термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи для платників податку на доходи фізичних осіб встановлено до 1 травня 2012 року.

 

Звертаємо вашу увагу, що Міністерством фінансів України затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо її заповнення. На відміну від попередньої, така податкова декларація є уніфікованою та єдиною для всіх законодавчо встановлених випадків її подання. Наразі, вона містить основний перелік доходів, що підлягають включенню до загального річного оподатковуваного доходу. Додатками до декларації також передбачено розрахунки окремих видів доходів (витрат).

Декларація подається як громадянами, так і фізичними особами – підприємцями. Крім того, починаючи з 2012 року декларацію про майновий стан і доходи за місцем податкової адреси мають подавати усі особи, уповноважені на виконання функцій держави (державні службовці, судді, тощо).  Суттєвою відмінністю цьогорічної кампанії декларування доходів є обов’язок фізичних осіб, які протягом 2011 року отримували дохід у вигляді заробітної плати та суми винагород за цивільно-правовими договорами від декількох податкових агентів, подавати декларацію про майновий стан і доходи за своїм місцем реєстрації. За умови, що загальна сума такого доходу за будь-який календарний місяць перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2011 році – 9 410 грн.).

Розміри мінімальної заробітної плати та податкової соціальної пільги у 2012 році

Законом України “Про Державний бюджет України на 2012 рік» мінімальну заробітну плату встановлено у місячному розмірі: з 1 січня - 1073грн., з 1 квітня - 1094 грн., з 1 липня – 1102 грн., з 1 жовтня - 1118 грн., з 1 грудня - 1134 грн.; у погодинному розмірі: з 1 січня - 6,43 грн., з 1 квітня - 6,56 грн., з 1 липня – 6,61 грн., з 1 жовтня - 6,7 грн., з 1 грудня - 6,8 грн.

Мінімальна зарплата - це гарантований мінімум за виконану працівником місячну норму праці, чи обсяг робіт. Працедавець зобов’язаний своїм працівникам своєчасно виплачувати заробітну плату розмірі не нижче законодавчо встановленого  розміру мінімальної заробітної плати.

Податкова соціальної пільга відповідно до Податкового кодексу України застосовується до доходу у вигляді заробітної плати, якщо її розмір не перевищує суми, яка дорівнює сумі місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного року (1073 грн.), помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 гривень. Тому у поточному році податкова соцпільга надається при умові неперевищення заробітної плати суми 1500 грн. У разі перевищення місячної зарплати пільга не надається. При цьому податкова соціальна пільга дорівнює: І категорія (100% ПСП) – 536,50грн.; ІІ категорія (150% ПСП) – 804,75грн.; ІІІ категорія – 1073 грн.

Запрошуємо взяти участь в інтернет-конференції

Лубенська ОДПІ запрошує суб’єктів малого підприємництва взяти участь в інтернет-конференції 10 лютого з 10.00 до 11.30 години на тему «Спрощена системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва»,  що буде проводитись на сайті www.lubnyforum.com   в розділі форуму «Власть, политика, общество». На ваші запитання відповідатиме перший заступник голови Комісії з проведення реорганізації Лубенської ОДПІ, перший заступник начальника ОДПІ Маліченко Анатолій Михайлович.

Працює «гаряча лінія»

В Лубенській ОДПІ працює постійно діючий громадський зв’язок «гаряча лінія». За телефоном  (053-615)-55-68 громадяни можуть поставити свої запитання спеціалістам відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян а також повідомити про порушення податкового законодавства чи факти виплати нелегальної заробітної плати. При виникненні питань щодо оподаткування платники податків можуть звертатися до Єдиної бази податкових знань  на сайті ДПА України www.sta.gov.ua.

Анатолій Маліченко, перший заступник голови Комісії

з проведення реорганізації Лубенської ОДПІ,

перший заступник начальника ОДПІ.