Терміни подання заяви,

та порядок сплати єдиного податку

 

 

Лубенська ОДПІ нагадує, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок за січень 2012 року шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 січня 2012 року.

Платники  єдиного  податку  третьої  і  четвертої груп сплачують єдиний  податок  протягом  10  календарних  днів  після граничного  строку  подання  податкової  декларації  за податковий (звітний) квартал. Тобто, за І квартал термін сплати до  19 травня.

Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування слід подати до 25 січня. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

 

 

Діалог громадськості та бізнесу:

захист прав найманих працівників.

           

            Громадською організацією «Асоціація сприяння міжнародному бізнесу та розвитку» реалізується проект «Кампанія громадського представництва прав трудящих м. Кременчука на легальне працевлаштування і оплату праці». Даний проект покликаний створити базові умови для запровадження системних змін у стосунках роботодавців та найманих працівників у сфері реалізації прав останніх на працю, зокрема, у частині гарантованих чинним законодавством України прав на заробітну плату та на офіційне оформлення працюючих (легальне працевлаштування).

            В рамках реалізації зазначеного проекту ініційовано відкрите звернення до роботодавців, підприємців, їх об'єднань з закликом не  порушувати трудове та податкове законодавство, уникати утиску прав найманих працівників під час працевлаштування та виконання їх трудових обов’язків, виплати заробітної плати в „конвертах”.

Повний текст звернення Громадської організації «Асоціація сприяння міжнародному бізнесу та розвитку» розміщений на веб-сайті ДПА у Полтавській області за адресою: www.sta.poltava.ua .

 

Управління  масово-роз’яснювальної

                                                                                      роботи та звернень громадян

 

                                                                                                                                                                                                   ДПА  у Полтавській області

 

 

 

Що варто знати про подання Повідомлення за ф. №20-ОПП

 

Платник податків, починаючи з 01.01.2011 - дня набрання чинності Податковим кодексом України, зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, в тому числі, які зареєстровані, створені чи відкриті до 2011 року, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об'єктів, як за основним, так і неосновним місцем обліку (п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України).

Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (об'єкт оподаткування), за ф. №20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після його реєстрації, створення чи відкриття до органу ДПС за місцезнаходженням такого об'єкта. Таке Повідомлення подається у кількості, яка є достатньою для надання відомостей про всі об'єкти оподаткування. При першому надані повідомлення зазначаються всі об'єкти оподаткування. При наступному поданні повідомлення зазначається новий об'єкт оподаткування або об'єкт оподаткування, щодо якого відбуваються зміни.

Об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідними розділами Податкового кодексу України. Якщо у платника податків відбувається реєстрація, створення чи відкриття об'єкта оподаткування на території адміністративно-територіальної одиниці, де він не перебуває на обліку, то такий платник податків зобов'язаний стати на облік за неосновним місцем обліку в органі державної податкової служби за місцезнаходженням такого об'єкта.

У разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження або стану об'єкта оподаткування, платник податків надає повідомлення за ф. №20-ОПП з оновленою інформацією до органу державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта оподаткування, щодо якого відбулися зміни.

У разі відчуження (повернення власнику) об'єкта оподаткування платником податків подається до органу ДПС за місцезнаходженням об'єкта заява за ф.№20-ОПП у якій у графі „Стан об'єкта оподаткування" зазначається об'єкт відчужений/повернутий власнику.

При заповнення довідки за ф. №20-ОПП при утриманні головним підприємством ПДФО із заробітної плати працівників структурного підрозділу в графах: "Тип об’єкта оподаткування" слід вибрати із довідника назву типа об’єкта, яка найбільше підходить по функціональному призначенню та зазначати її, "Найменування об'єкта оподаткування"– відповідне найменування такого об’єкта (у разі наявності), "Місцезнаходження об'єкта оподаткування" - відповідне місцезнаходження такого об’єкта, "Стан об'єкта оподаткування" - відповідний стан, в якому знаходиться об’єкт, зокрема, будується/готується до введення в експлуатацію; експлуатується; тимчасово не експлуатується; зміна місцезнаходження тощо.

Рекомендований довідник типів об'єктів оподаткування розміщений на інформаційних стендах в органах ДПС та оприлюднений на офіційному веб - сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в наступних рубриках: Ексклюзив від департаментів // Департамент інформатизації та обліку платників податків/ Типи об’єктів оподаткування; Консультаційний центр // Навігатор платника податків/ Типи об’єктів оподаткування.

Андрій Кваша, заступник голови Комісії

з проведення реорганізації Лубенської ОДПІ -

заступник начальника ОДПІ –

начальник управління оподаткування

юридичних осіб