20 липня відбулася чергова двадцять перша сесія районної ради, яку провів голова районної ради Григорій Угляниця. Участь у роботі сесії взяли голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, заступник голови райдержадміністрації Ігор Нестеренко, депутати обласної ради Руслан Ляшко, Олександр Сиченко, Лариса Сухопар, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, керівники правоохоронних органів , сільські голови, старости Засульської сільської ради, представники ЗМІ.
На початку роботи сесії, не порушуючи традицій, присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих у ході проведення АТО.
Потім перейшли до позитивних моментів. Голова районної ради Григорій Угляниця спільно з головою райдержадміністрації Тетяною Качаненко привітали з днем народження сільського голову Духівської сільської ради Валентину Даладу.
Потому голова районної ради вручив грамоти Полтавської обласної ради за мужність і героїзм, проявлені під час захисту державного суверенітету, командиру взводу 92 Башкирівської ОМБР, учаснику АТО Сергію Чубу та добровольцю, члену Ради організації Лубенської районної Спілки ветеранів АТО Олександру Соломасі.
Подяку від учасників АТО отримав депутат міської ради, депутат районної ради минулих скликань Іван Набок.
Потому перейшли до розгляду питань порядку денного, який був досить багаточисельним, але, плідно попрацювавши, сесію вдалось провести за 2,5 години.
Спочатку голова районної ради Григорій Угляниця звернувся до депутатського корпусу районної ради, подякував за плідну роботу президії, члени якої формували порядок денний, а також виважені активні дії, згуртованість депутатського корпусу, наголосивши на тому, що розбрат, чвари, відсутність компромісу, власна амбіційність можуть призвести до того, що зараз відбувається у міській раді, де блокуються трибуни, паралізується робота ради, міського голови, який опікується проблемами життєдіяльності міста, а ці проблеми наразі вирішувати досить непросто. Розбрат депутатів міської ради призвів до того, що не прийнято ряд рішень фінансового характеру, а,отже, бюджет міста недоотримає значні кошти.
Григорій Угляниця закликав депутатів працювати відкрито і прозоро, адже невирішених питань не буває і якщо хтось із чимось не згодний, слід говорити про це публічно, звертатись до правоохоронних та контролюючих органів , які здійснять відповідні перевірки, а не діяти підпільно.
Так рішенням сесії депутати підтримали внесення змін до показників районного бюджету на 2017 рік: рішеннями Березотіцької, Бієвецької, Калайдинцівської сільських рад було передано трансферти до районного бюджету у сумі понад 260 тис.грн, їх буде направлено головним розпорядникам коштів, зокрема відділу освіти, відділу культури, районній державній адміністрації. Наразі Засульська ОТГ також передала трансферти для Лубенського районного центру ПМСД та ЦБС району, тож обсяг районного бюджету збільшується на 582,4 тис.грн.
З обласного бюджету за рахунок Фонду розвитку територій області, ініціативності депутатів обласної ради Владислава Мостовенка, Олександра Сиченка, Лариси Сухопар, було виділено кошти у сумі 2 млн. 440 тис.грн. Ці кошти буде направлено на капітальний ремонт покрівлі БК у селі Ждани – 500 тис.грн.; придбання ігрового майданчика у с. Халепці Калайдинцівської сільської ради (30 тис.грн.); придбання спортивного майданчика у Тарандинцях (500 тис.грн), ремонт покрівлі ДНЗ у с. Тарандинці ( 150 тис.грн); капітальний ремонт Хорошківського ДНЗ -100 тис.грн. Духівська ЗШ -капітальний ремонт вікон, дверей – 100 тис.грн., капітальний ремонт шкільного автобуса Ісківської ЗШ – 200 тис.грн.;придбання ігрового майданчика ДНЗ с. Новооріхівка - 75 тис.грн,. ігрового майданчика ДНЗ с.Березоточа – 55 тис.грн., ігрового майданчика ДНЗ с.Калайдинці – 120 тис.грн. будівництво спортивного майданчика в с.Снітин – 500 тис.грн.; придбання обладнання для Калайдинцівської ЗШ на суму 600 тис.грн. ; придбання комплекту звукопідсилюючої апаратури для Остапівського СБК – 50 тис. Не обійшлося і без дебатів. Сільський голова Засульської ОТГ Сергій Бондаренко запитував у депутатів обласної ради, представників районної державної адміністрації, чому кошти фонду не було направлено на розвиток ОТГ, адже мешканці громади віддавали свої голоси за депутатів, які представляють Лубенщину в області.
Резонансним питанням стало пониження ступеня та перейменування Хорошківської школи І-ІІІ ступенів. Питання досить спірне. Депутати заслухали начальника відділу освіти, сім»ї молоді та спорту Юлію Білокінь, директора школи, представників батьківського комітету, сільського голову Миколу Бровка, депутата районної ради Олександра Бровка. У процесі обговорення йшла мова і про низьку наповнюваність навчального закладу – 32 дитини, дещо пасивність з боку педколективу, батьків аби зберегти ЗШ. Але депутати вирішили не підтримувати проект, а дати можливість батькам вирішувати долю їх дітей: чи їм навчатись у Хорошківській ЗШ у малокомплектних класах, за індивідуальним графіком, чи в інших навчальних закладах. Депутати дійшли висновку, що час розставить усі крапки над і …, не буде дітей – не буде школи.
Рішенням сесії перейменовано Калайдинцівську ЗШ І-ІІІ ступенів у опорний навчальний заклад. Наразі район матиме опорну школу. Хоча питання питання створення інших опорних шкіл в районі – на контролі.
Присвоєно звання «Почесний громадянин Лубенщини» посмертно нашому земляку Олександру Лелеченку, який загинув, виконуючи професійний і громадянський обов»язок під час ліквідації аварії на ЧАЕС.
Перейменовано Жданівську ЗШ і-ІІІ ст. у Жданівський навчально-виховний комплекс " загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад ", тобто при школі діятиме ДНЗ.
Підтримано звернення депутатів Лубенської районної ради до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Міністерства охорони здоров»я щодо невідкладного забезпечення лікувальними засобами онкохворих, у зв»язку із закінченням терміну дії Програми. Це питання першим підняв депутат обласної ради Руслан Ляшко, звернувшись з офіційним листом до районної ради. Звернення на сесії, безперечно, було схвалено.
Підтримано проект щодо створення юридичної особи публічного права комунального некомерційного підприємства «Лубенський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Лубенської районної ради Полтавської області шляхом реорганізації (перетворення) юридичної особи публічного права Лубенського районного центру первинної медико-санітарної допомоги.
Розглянуто звіт голови райдержадміністрації за 2016 рік. Звіт попередньо, за 20 робочих днів, був оприлюднений на офіційному сайті районної ради, тож депутати мали змогу докладно ознайомитись та вивчити питання, крім того було підготовлено відео-презентацію, яка стала своєрідним додатком до звіту . Тетяна Качаненко подякувала усім, з ким плідно працювала рік і продовжує працювати – заступникам, керівнику апарату, працівникам відділів райдержадміністрації за злагоджену роботу.
Затверджено Районну програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки. Призначено директора Лубенського районного методичного центру: упродовж 5 років центр очолюватиме Валентина Плішенко.
Заслухано хід виконання комплексної Програми вдосконалення та розвитку системи централізованого оповіщення Лубенського району на 2012-2016 роки.
Крім того, сільський голова Засульської сільської ради Сергй Бондаренко у своєму виступі запропонував депутатам створити комісію, а депутат районної ради Григорій Мочоний вніс відповідну пропозицію та наголосив на необхідності залучити до неї фахівців, які вивчать питання використаня коштів, виділених на виконання Програми мобілізаційної підготовки Лубенського району на 2014-2020 роки, щоб депутати, оперуючи конкретними цифрами, чітко знали на які першочергові потреби було затрачено значні фінанси.
Було також розглянуто ряд земельних питань щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок та інше.