21 березня у районній раді відбулася нарада з сільськими головами за участі голови районної ради Григорія Угляниці, першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Сіряченка, начальника Лубенського відділу поліції Володимира Федана, начальника сектору реагування патрульної поліції Олександра Андрєєва. Спільно керівники намагалися знайти консенсус щодо вирішення питання руйнування доріг великоваговим транспортом, адже на сьогодні ця проблема гостро постала в Тишках, Вовчику, Войнисі, Мгарі, де цілком зруйновано проїжджу частину, а , отже, діти можуть вчасно не потрапити до шкіл, дитячих садочків, та й бригади швидкої, пожежної служби , в разі чого, будуть неспроможні надати необхідну допомогу мешканцям району, де виник транспортний колапс.
Ситуація має замкнуте коло, а вирішувати її, на думку керівників, потрібно разом, залучаючи Службу автомобільних доріг, адже на проблемних ділянках відсутні обмежувальні знаки, що додає впевненості водіям великогабариток, які, за відсутності обмежень, мають право перевозити до 24 тонн. У свою чергу, за відсутності таких знаків, поліція не має підстав штрафувати шоферів, мінімальний штраф складає близько 240 гривень. Більш серйозні стягнення виносяться за умови зважування автомобіля
Староста Засульської сільської ради сіл Мгар, Вільшанка, Луки Марія Шевченко розповіла колегам низку ситуацій, які виникли за останні шість років внаслідок відсутності обмежувальних знаків, а це в’їзд автівок у двори, руйнування особистого майна…
Про необхідність встановлення знаків на весняний період, коли рівень ґрунтових вод досить високий, літній, коли температура повітря перевищує норми, говорив і сільський голова Ісковецької сільської ради Микола Романюта.
Сільський голова Засульської ОТГ Сергій Бондаренко висловив від імені громади бачення вирішення ситуації, а це звернення до Служби автомобільних доріг, а в разі ігнорування – до суду.
Стурбовані і мешканці села Тишки, адже за підрахунками селян лише за день дорогою Лубни-Лохвиця пересувалось близько 600 великогабаритних авто, яких не зупинив навіть карантин, пов’язаний зі спалахом африканської чуми свиней.
Спільними зусиллями, блокуванням шляху, місцевим мешканцям вдалось таки домогтись встановлення службою обмежувального знака, тож тепер є підстави правоохоронцям, у разі порушення, виносити штрафи.
Наразі громади району готові до співпраці з правоохоронними органами, Службою автомобільних доріг. Більше того, готові виділити кошти на придбання обмежувальних знаків, головне аби їх було почуто, адже ремонт понівечених автошляхів лягає на плечі громад.
Під кінець наради до присутніх звернувся перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Сіряченко, який запевнив, що сьогодні підніматиме дану проблему перед обласним керівництвом, Службою автомобільних доріг, сподіваючись, що альтернативу вирішення проблеми все ж таки буде знайдено і знайдено досить оперативно, доки на Лубенщині ще не всі дороги зруйновано вщент.