0000    111111000000Депутати районної ради зібралися на позачергову сесію, проте всі питання не розглянули, відправивши на доопрацювання, а в засіданні зробили перерву 17 червня відбулося засідання позачергової 33 сесії районної ради, участь у якій взяли понад 30 депутатів. Головував на засіданні голова районної ради Олександр Темченко, у її роботі брав участь голова райдержадміністрації Іван Дзус та депутати обласної ради Олександр Гриценко й Григорій Тягло.Питання «Про звернення депутатів Лубенської районної ради щодо проведення територіальної реформи та реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»» слухали першим. Про напрацювання робочої групи стосовно перспективного плану формування територіальних громад у межах Лубенського району інформував перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нестеренко, зауваживши, що робочою групою опрацьовано різні форми утворення громад. Однак найбільш економічно спроможними на сьогодні залишаються 4 громади, що було запропоновано раніше. Втім, замість Войнихівської, враховуючи різні фактори, запропоновано утворити Засульську територіальну громаду.

Процес обговорення перспективного плану формування громад триває, тож, за пропозицією голови районної ради Олександра Темченка, заслухали сільських голів, щоб досконало володіти ситуацією на місцях та знати позицію людей.За словами голови райдержадміністрації Івана Дзуса, на цьому етапі територіальної реформи робиться перший крок, приймається перспективний план з урахуванням економічних та інших чинників. Реформа необхідна, однак остаточне слово буде за громадами. В обговоренні взяло участь багато депутатів, які висловили різні думки та пропозиції, та звернення у запропонованому вигляді більшістю не підтримане.Наступний блок освітянських питань слухали довго, обговорювали предметно й різносторонньо. Йшлося про ліквідацію Шершнівської ЗШ І-ІІ ступенів та реорганізацію ряду шків на ступінь нижче. З цих питань доповіла начальник відділу освіти райдержадміністрації Юлія Білокінь, обґрунтувавши кожне питання. За її словами громадські слухання проводилися у кожному населеному пункті, думки людей різняться, однак такі рішення викликані реаліями сьогодення, недостатньою кількістю дітей. Чимало пропозицій прозвучало від депутатів, присутніх освітян та громадськості. Втім, питання вирішили доопрацювати та повернутися до їх розгляду найближчим часом.

За матеріалами сайту Лубенської райдержадміністрації

55555555555555-----5550000 22222220000000