1-----22226 квітня – особливий день для Лубенщини, закарбований у пам’яті чорнобильців, їхніх родин, вдів, переселенців. У складі 25 дивізії імені В. Чапаєва відроджували до нового життя обпалену радіацією землю майже 3 тисячі лубенців. За 29 років, що минуло з часу найбільшої техногенної катастрофи людства, пішло з життя 728 чоловік. Лише за минулий рік померло 38 лубенців-ліквідаторів. Таку високу ціну заплатила Лубенщина у протистоянні із мирним атомам. Тож Чорнобиль для багатьох лубенських родин ніколи не буде в минулому.Перегортаючи трагічну сторінку історії, 26 квітня на Лубенщині відбулися заходи, учасниками яких стали чорнобильці, їхні родини, керівництво міста та району, молодь, громадськість. Скорботною ходою, під супровід міського духового оркестру пройшли всі вони центральною вулицею міста: від площі Ярмаркової до пам’ятного знака лубенцям-учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС по вул. Монастирській, де відбувся мітинг пам’яті. Колону очолили голова райдержадміністрації, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Іван Дзус, міський голова Олександр Грицаєнко, керівники міських та районної чорнобильських організацій Василь Куксань, Віктор Виноградов, Анатолій Юрченко, Василь Піцура.До учасників мітингу звернувся міський голова Олександр Грицаєнко, передавши матеріальну допомогу ліквідаторам та вручивши грамоту Ользі Марченко, лікарю Лубенського обласного госпіталю інвалідів Великої Вітчизняної війни.

Згадуючи події 29 річної давнини, голова райдержадміністрації, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Іван Дзус, зазначив, що квітень 1986 року назавжди наклав відбиток на життя ліквідаторів. Іван Васильович розповів як засновувалася чорнобильська організація на Лубенщині та подякував активістам, завдяки яким побудовані пам’ятні знаки, закладена алея, виходять друком книги, а значить, не згасає пам'ять.До побратимів звернувся голова міської організації ВГОІ «Союз Чорнобиль України» Віктор Виноградов та голова районної організації ВГО «Союз Чорнобиль України» Василь Куксань, який запропонував вшанувати хвилиною мовчання всіх померлих товаришів. Для зачитання резолюції мітингу до слова запросили Володимира Сиркіна.Насамкінець до пам’ятного знака поклали квіти, потому організовано зібралися в Мгарському Спасо-Преображенському монастирі, де відбулася панахида й знову рушили колоною по алеї пам’яті на Зажур-горі, де поклали квіти до пам’ятного знака та пом’янули померлих товаришів. Ліквідаторів пригощали смачним кулішем, який приготували у Березотіцькій філії ДП "Укрліктрави" (директор Анатолій Остапчук).

2----2

За матеріалами сайту Лубенської райдержадміністрації