DSC01774                                                                              

   Святкові урочистості  розпочалися відкриттям у картинній галереї Вовчицького районного краєзнавчого музею імені Івана Саєнка виставки художніх полотен «Осінні барви».

    Постійно перебуваючи в круговерті буденності, людина потребує єднання з прекрасним. Радість від спілкування з мистецтвом присутнім подарували художники Василь Лапушкін, Ольга Таран, Сергій Моравський, Володимир Семенюта, Олександр Рогозний, Віктор Юр»євич, Віктор Маслов та фотохудожники – члени клубу «СОФІТ». Всього на виставці представлено 90 фоторобіт і 38 художніх полотен.

 

        Долучитися до мистецтва мали змогу голова районної ради Олексій Дядечко та голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, заступник голови райдержадміністрації Василь Куксань, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Людмила Пазенко, самі митці, учнівська молодь та місцеві жителі.

         У своєму вітальному слові голова районної ради Олексій Дядечко, зазначив, що Лубенщина - земля талантів і митців і виставка «Осінні барви»-прямий доказ цьому. Фотокартини налаштовують усіх нас на позитив, любов до природи, прекрасного і добре було б аби таких виставок було якомога більше.  

         Слова вдячності талановитим і творчим людям Лубенщини лунали з вуст голови районної державної адміністрації Віктора Алєксєнка, сільського голови Вовчицької сільської ради Ольги Козловської

         Від творчої інтелігенції слово для виступу мав член Національної спілки архітекторів Володимир Семенюта

Серед присутніх була також донька Івана Саєнка Надія Бойко.

         Поетичний і музичний супровід свята забезпечили Наталія Ткачук, Віта Проданець, п’ятирічна Даша Парфьонова, а також дуети у складі Саші Магомедової і Сергія Єрасова, Тетяни Бондаренко і Світлани Костюк

         Впродовж місяця діятиме виставка робіт митців Лубенщини. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати картинну галерею Вовчицького районного краєзнавчого музею ім. Івана САЄНКА і наповнити душі осінніми барвами.

 

      17 вересня Лубенщина відзначила 68 річницю визволення від німецько-фашистських загарбників.

 

    55 74444Загальнорайонні урочистості пройшли у селі Ждани за участю керівників районної влади: голови районної ради Олексія Дядечка, голови районної державної адміністрації Віктора Алєксєєнка, заступників голови районної державної адміністрації Василя Куксаня та Миколи Федоренка, сільської громади, учнівської молоді, ветеранів війни.

Урочистості розпочалися з виступу самодіяльного народного хору «Явір» Жданівського БК, художній керівник Галина Лисенко.

Ведуча заходу- начальник відділу культури райдержадміністрації Людмила Пазенко розповіла про страшні роки воєнного лихоліття, нагадуючи присутнім , якою ціною було здобуто перемогу на Лубенщині.

     Усіх полеглих було вшановано хвилиною мовчання, на їхню честь пролунали гарматні залпи.

     

      Про буремні воєнні роки, мужність і відвагу жданівчан йшлося у виступі голови Жданівського первинного осередку ради ветеранів Галини Галич.

       Віршованими рядками згадала страшні 40 роки і мешканка села Олександра Прокопенко, яку силоміць 70 років тому забирали до Німеччини.

      Слово для виступу було надано і очільникам районної влади Олексію Дядечку та Віктору Алєксєєнку. Вони привітали Жданівську територіальну громаду з 68 річницею визволення, подякували ветеранам за мирний день, за любов до Батьківщини, патріотичне виховання молоді, за подаровану можливість бути господарями на своїй землі.

     Зі словами привітань до ветеранів, односельців та гостей свята звернувся і сільський голова Жданівської сільської ради Володимир Заліський, який закликав молодь пам’ятати , безсмертний подвиг визволителів.

     До пам’ятника захисника Вітчизни було покладено квіти, а на гостей свята чекала смачна «солдатська каша».

      Цього ж дня заступник голови райдержадміністрації Василь Куксань разом з головою Ради районної організації ветеранів Василем Силкою та сільським головою Окіпської сільської ради Володимиром Макогоном відвідали єдиного із нині живих в Окопі учасників бойових дій, інваліда війни І групи Григорія Куксаня.

 

Безсмертя подвигу

 

     Хореографічною компо­зицією розпочався захід із вша­нування пам’яті воїнів Південно-Західного фронту, які полягли у вересні 1941 року. У Шумейковому урочищі на місці останнього бою штабу фронту, де нині висо­чить меморіал, зібралися представ­ники облас­ної влади, керівники та деле­гації з прилеглих районів, ветерани із міста Києва.

    Перед учасниками мітингу виступили заступник голови ОДА Валерій Пархоменко, голова Лохвицької РДА Ана­то­лій Заславець, голова Лох­виць­кої районної ради Любов Кірієвська, депутат обласної ради Михайло Кривошей, за­ступ­ник голови ради органі­зацій ветеранів України, голо­ва комітету ветеранів війни контр-адмірал у відставці Юлій Короткін, представник дер­жавної служби з питань інва­лідів та ветеранів України Володимир Галанцев. Вони наголосили, що пам’ять – безсмертна. Близько 800 вої­нів, які були у складі коман­дування штабу Пів­денно-Західного фронту на чолі з генерал-полковником Михай­лом Кирпо­носом, полягли на цій землі. Вони ціною своїх життів зір­вали план блиска­вичної війни фашистської Німеччини і, таким чином, зро­били свій посмертний внесок у Велику Перемогу 1945 року.

    Був зачитаний лист нащад­ків генерал-полковника Михай­ла Кирпоноса. Учасники мітингу вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання.

Учасники асоціації пошуко­вих загонів «Обеліск» на вико­нання Державної комплексної програми з увічнення пам’яті жертв війни та політичних реп­ре­сій відшукали останки трьох невідомих воїнів, які полягли, захищаючи Україну, в 1941 році. Відбулося перепо­ховання, у якому взяли участь члени моло­діжної громадської організації Київський клуб «Червона зір­ка» та військово­службовці м. Миргорода. Па­нахиду здійснив протоієрей Михаїл – настоя­тель Благовіщенського храму. Над могилою загиблих про­звучав військовий салют.

    У церемонії покладання кві­тів до Вічного вогню та місця за­ги­белі командуючого Пів­денно-Західним фронтом Героя Радян­ського Союзу, гене­рал-полковника, Михайла Кирпо­носа взяли участь і голова ра­йон­ної ради Олексій Дя­дечко, голова РДА Віктор Алєксєєнко, а також делегація ветеранів Жданівської сільської ради у складі Григорія Маной­ленка, Петра Кутурія, Миколи Гриня на чолі з сільським головою Володимиром За­лісь­ким та головою ради вете­ранів сільської ради Ганною Галич.

   Вічна слава героям, по­леглим у тяжких боях за волю і свободу України.

 

          

                            День села у Березоточі 

         Ще не закінчилися святкування у Жданах, а в Березоточі численна громада зібралася на День села. Вулиці майоріли стрічками, повітряними кульками, квітами. Сердечно запрошувала всіх гостей сільський голова Надія БІЛОКУР.

         На свято завітали голова районної ради Олексій Дядечко та голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Людмила Пазенко.

         Як i годиться у свята, керiвники району бажали здоров'я, щастя, здiйснення всiх заповiтних мрiй, вiдродження життя на селі, щоб нiколи не змовкали у ньому пiснi, дитячi голоси, веселий смiх.

         Всі присутні згадали загиблих у роки війни, побажали здоров’я живим свідкам тих лихоліть. 17 вересня 1941 року у селі Березоточа був розстріляний один із захисників Вітчизни майор КОНОНОВ. І от саме в цей день три його доньки приїхали, щоб ступити на землю, яка навіки прихистила їхнього батька.

         Вітав своїх односельців і директор ДП «Дружба» Анатолій Остапчук.

         Селяни щедро зустрічали гостей, хвалилися своїми здобутками, раділи своїм досягненням і перемогам. Дуже людно і гамірно було біля виставки народних умільців. Потім всі присутні смакували короваєм із нового врожаю.

         Організатори свята зробили все, аби і мешканці села, і гості відчули неповторну атмосферу великої і дружної родини, де кожен міг насолодитися піснею, гумором, поезією, танцем, спілкуванням, отримати позитивні емоції та гарний настрій.

         Святкування видалося цікавими, видовищними. Залишається побажати місцевим жителям й надалі такої згуртованості, яку вони проявили під час відзначення Дня села.

 

         Цього ж дня заступник голови районної ради Євгенія ЯКОВЧЕНКО та перший заступник голови райдержадміністрації Вікторія МАРТИНЕВСЬКА взяли участь у загальноміських заходах з нагоди відзначення 1023-ї річниці міста Лубен та 68-ої річниці визволення його від фашистських загарбників