НОВАКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

7 сесії   7 скликання

Від 02.07.2016 Про встановлення туристичного збору

№ 04-7/2016

Відповідно до статті 143 Конституції України, ст. 69 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” ,розділу 1 ст. 12 Податкового кодексу України, з метою зміцнення матеріальної і фінансової  бази місцевого самоврядування, Новаківська сільська рада

В И Р І Ш И Л А:

$11.     Встановити на території  сільської ради туристичний збір;

2.Затвердити Положення про  туристичний збір відповідно додатку № 1.

3. Вважати рішення Новаківської сільської  ради№ 08 -45/2015 від  01.07.2015 року  «Про встановлення туристичного збору» таким , що втратило чинність.

4. Дане рішення набирає чинності з 01.01.2017 року.

5.Оприлюднити це рішення в засобах масової інформації.

6. Контроль за виконанням даного рішеня покласти на сільського голову Новаківської сільської ради Кісенко Л.М..

Сільський голова

Новаківської сільської  ради :               Л.М.Кісенко

Додаток  № 1

До рішення     Новаківської сільської ради

№     від  року

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ТУРИСТИЧНИЙ ЗБІР

Розділ І. Загальні положення

$11.1.       Положення про туристичний збір (далі - Положення ) розроблено на підставі ст. 268 Податкового кодексу України.

$11.2.       Це Положення є обов'язковим до виконання юридичними особами їх філіями (відділеннями, представництвами), фізичними особами - підприємцями, громадянами України , іноземцями а також особами без громадянства . які надають та отримують ( споживають ) послуги з тимчасового проживання ( ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Розділ II. Механізм справляння збору

2.1.  Платники збору

2.1.1.   Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без
громадянства, які прибувають на територію сільської ради та отримують (споживають)
послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням залишити місце
перебування в зазначений строк.

2.1.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а)  постійно проживають , у тому числі на умовах договорів найму :

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів І групи або дітей-
інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г)  ветерани війни;

г) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС:

д)   особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення,
реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-
курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію
Міністерства охорони здоров'я України;

є) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

2.2.  Об'єкт і база оподаткування збором

2.2.1. Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених пунктом 2.3. цього розділу, за вирахуванням податку на додану вартість.

2.2.2. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в'їзд (віз), обов'язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов'язані з правилами в'їзду.

2.3.  Податкові агенти

2.3.1. Справляння збору може здійснюватися:

а)   адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та
іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами:

б)  квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих
осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності
або на праві користування за договором найму:

в)    юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які
уповноважуються сільською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з
радою.

2.4.      Особливості справляння збору

2.4.1. Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов'язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції") на проживання.

2.5.  Ставки збору

268.3.1. Ставка встановлюється у розмірі від 0,5 до 1 %відсотка до бази справляння збору, визначеної пунктом 2.2. цього розділу.

Розділ ІІІ. Порядок обчислення та строки сплати збору

3.1.  Порядок сплати збору

$13.1.1.  Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.

$13.1.2.  Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов'язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в органі державної податкової служби за місцезнаходженням підрозділу.

3.2.  Базовий податковий (звітний) період

3.2.1. Базовий податковий звітний період дорівнює календарному кварталу. Податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Розділ IV.Відповідальність та контроль

4.1.              Відповідальність

4.1.1.   Податкові агенти , зазначені у п.2.3, цього Положення . несуть
відповідальність за неподання у встановлені терміни податкової декларації туристичного
збору до органу державної податкової служби . правильність обчислення . повноту і
своєчасність сплати збору до бюджету відповідно до Податкового кодексу України .
Закону України " Про державну податкову службу в Україні" . інших законодавчих та
нормативних актів.

4.2.  Контроль

4.1.2.   Контроль за правильністю обчислення, своєчасністю подачі податкової
декларації до органу державної податкової служби, повнотою  і своєчасністю сплати збору
до бюджету   здійснює Лубенська ОДПІ.