З 19 червня 2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13 червня 2018 року № 472 «Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій» щодо реалізації експериментального проекту стосовно реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій (далі — проект). Проект діє з 1 липня 2018 року до 31 грудня 2019 року. Координація дій щодо реалізації експериментального проекту здійснюється Мінфіном України.
Учасниками експериментального проекту є виробники (постачальники) та користувачі новітніх моделей комплексів, які виявили заінтересованість щодо участі в експериментальному проекті.
Організаційне супроводження експериментального проекту здійснюється Міжвідомчою робочою групою з питань реалізації інноваційних технологічних рішень для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі (у тому числі торгівлі з використанням Інтернету), громадського харчування, купівлі-продажу іноземної валюти, торгівлі через автомати з продажу (надання) товарів (послуг), надання послуг з приймання готівки для подальшого переказу, перевезення пасажирів та інших послуг.
Учасники пілотного проекту можуть подавати до Мінфіну та ДФС пропозиції щодо функціонування новітніх моделей.
Також затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмнотехнічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій (далі – Порядок).
Порядком визначені вимоги до програмних комплексів, які повинні забезпечувати програмні комплекси:
- виконання розрахункової операції та передачі контрольно-звітної інформації до системи обліку даних в режимі реального часу;
- друкування розрахункових та інших звітних документів;
- збереження даних про опис товарів, фіскальної інформації, даних, на основі яких формуються розрахункові документи та звіти про розрахункові операції;
- використання електронно-цифрового підпису з дотриманням вимог Закону України «Про електронний цифровий підпис» для здійснення технологічних операцій, захисту від підміни та модифікації даних реєстраторів.
Отже, новітні моделі комплексу стануть альтернативою традиційним касовим апаратам.
Розробка та впровадження інноваційної електронної системи e-Receipt (електронний чек) дозволить:
- створити умови для застосування платниками податків для реєстрації розрахункових операцій пристроїв широкого вжитку (персональних комп’ютерів, планшетів, смартфонів);
- спростити процедуру реєстрації;
- скоротити витрати платників податків на придбання та обслуговування пристроїв, що здійснюють реєстрацію розрахункових операцій, адже на сьогоднішній день на придбання традиційних касових апаратів витрачається від 4 до 20 тис грн.
Оцінити у повній мірі переваги нової системи бізнес-спільнота зможе, користуючись її сервісами на практиці.
ГУ ДФС у Полтавській області