Легалізації заробітної плати була присвячена чергова зустріч начальника Лубенської ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області Олександра Коломійця з представниками бізнес-спільноти Лубенщини.
Начальник ОДПІ звернув увагу присутніх на те, що в разі нарахування заробітної плати, з якої сплачені соціальні внески менше за мінімальний рівень – до страхового стажу зараховується неповний місяць пропорційно виплаченій заробітній платі. Якщо роботодавець не сплачує єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за своїх найманих працівників (однією з причин може бути виплата заробітної плати „в конверті” ), то періоди, за які не сплачені внески, „випадають” зі страхового стажу громадянина та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.
Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що згода отримувати зарплату „в конвертах” позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої заробітної плати.
Олександром Коломійцем звернуто особливу увагу присутніх на те, що з 1 січня 2016 року скасовано залежність розміру єдиного внеску від класу професійного ризику виробництва і значно знижено для роботодавців ставку єдиного внеску замість існуючих раніше 36,76 - 49,7% до 22%.
Виплата заробітної плати у „конвертах” – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому, легалізація заробітної плати - прихованої зайнятості, на сьогодні, є одним з найприорітетніших напрямків роботи органів державної влади.
Нагадаємо, що згідно статистичних даних за січень-вересень 2015 року середньомісячна заробітна плата по м. Лубни становила 2736 грн., а по Лубенському району – 2811 грн.
Сектор комунікаційний Лубенської ОДПІ