Звертаємо увагу , що при нарахуванні середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, страхувальник (роботодавець) має виконувати усі функції, покладені на нього Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», оскільки відсутній порядок відшкодування компенсаційних виплат з бюджету таким працівникам (лист Державної фіскальної служби України від 29.09.2014р. № 5655/7/99-99-17-03-01-17).

Виходячи із зазначеного, у Звіті суми нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізаціїна особливий період відображаються на загальних підставах.

 

При перерахунку страхувальником середнього заробітку зазначеним працівникам за попередній період фінансові санкції за таке донарахування єдиного внеску не застосовуються. Підставою для незастосування фінансових санкцій є форма військового квитка, визначена Указом Президента України від 25 травня 1994 року № 263/94 „Про Положення про військовий квиток рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу” (копія), та довідка про призов військовозобов'язаного на військову службу, видана військовим комісаріатом або військовою частиною (копія).

При цьому, Державною фіскальною службою України відкликано з місць застосування спільний лист ДФС та Пенсійного фонду України від 22.07.2014 № 127/7/99-99-17-03-01-17 – № 19426/05-10 «Про надання роз’яснень щодо нарахування та відображення у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (далі – Звіт) сум нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період».

Інформаційно-комунікаційний сектор

Лубенської ОДПІ