голокост картинка

 

27 січня світ вшановує пам’ять жертв Голокосту 

За рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, щороку 27 січня світова спільнота вшановує Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Резолюція Генеральної Асамблеї ООН називає Голокост, який знищив третину євреїв і безліч жертв серед представників інших меншин, попередженням для усіх людей про небезпеку ненависті, фанатизму, расизму та упередженості.

Уперше цей день відзначили в усьому світі у 2006 році. Починаючи з 2012 року, відповідно до постанови Верховної Ради України від 5 липня 2011 року «Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру» Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначається і в Україні. Пам'ять про жертви нацистського терору в Україні у Другій світовій війні, а це 1,5 млн євреїв і понад 4 млн українців та представників інших національностей, свято зберігається у нашій державі.

Згадуючи жертв Голокосту, ми не можемо не згадати з відчуттям вдячності і про тих, хто, ризикуючи своїм життям і життям своїх близьких, рятував приречених на смерть – українських праведників світу.

Зворушують слова колишнього в’язня Освенцима Єлі Візеля: «Неможливо розповісти про геноцид, але і замовчувати його не можна».

Зберігаючи пам'ять про Голокост, ми прагнемо до того, щоб світ ніколи більше не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії.

Висловлюючи у цей день співчуття єврейському і ромському народам, які зазнали жахливих втрат від рук нацистських катів, ми рішуче засуджуємо будь-які злочинні прояви антисемітизму, расизму і ксенофобії.

Вічна пам’ять невинно убієнним, усім жертвам Голокосту.

IMG 0062 1

   26 січня під головуванням голови Лубенської районної ради Тетяни Качаненко, за участю заступника голови районної ради Оксани Цимбал, відбулася нарада із начальниками фінансово – господарських відділів районних рад, які перебувають у стадії реорганізації шляхом приєднання до Лубенської районної ради. У нараді взяли участь: начальник об’єднаної податкової інспекції Олександр Коломієць, в.о. начальника управління казначейської служби України в Лубенському районі Любов Тараненко, начальник фінансового управління Лубенської РДА Євген Сірченко, заступник начальника відділу карток реєстру застрахованих осіб головного управління ПФУ в Полтавській області Анатолій Копотун, начальник архівного відділу Віта Брюховецька.

  Головне питання наради – організація виплати заробітної плати працівникам районних рад, які перебувають у стадії реорганізації та своєчасне подання звітності. Під час обговорення, всі учасники наради мали змогу донести певну інформацію та отримати відповіді на запитання щодо врегулювання і вирішення даного питання,

 Володимир Малюжко, начальник відділу управління майном комунальної власності Лубенської районної ради, детально зупинився на питанні складання передавальних актів районними радами та подальшому затвердженні на черговій сесії Лубенської районної ради.

 Окремо учасники наради зупинилися на питанні упорядкуванню та передачі службових документів, що нагромадилися станом на 31.12.2020 року під час діяльності районних рад.

 Доручені конкретні завдання та поставлені терміни їх виконання.

 Голова Лубенської районної ради Тетяна Качаненко подякувала всім учасникам за конструктивну роботу.

IMG 0063

 

 

Підтримка бізнесу

 

Прес-реліз

про підтримку бізнесу в період карантину

 

Влада та служба зайнятості: підтримка бізнесу в період карантину

Завдяки участі в урядових проєктах з надання фінансової підтримки бізнесу в області збережено більше 25 тисяч робочих місць

У 2020 році Полтавський обласний центр зайнятості спільно з органами влади реалізував дві державні програми, спрямовані на фінансову підтримку бізнесу та збереження робочих місць.

Перша для роботодавців із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності;

Друга для суб’єктів господарювання – юридичних осіб на період здійснення обмежуваних заходів, запроваджених з метою запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Загалом сума виплаченої допомоги роботодавцям і найманим працівникам на Полтавщині перевищила 125 мільйонів гривень.

У рамках підтримки бізнесу в області з квітня 2020 року тривала активна робота з надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Упродовж 2020 року по ній ухвалено 7,9 тисячі позитивних рішень про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, з них 6,9 - фізичним особам-підприємцям та 950 роботодавцям для виплати 7,1 тисячі найманих працівників. Загальна сума виплаченої за минулий рік допомоги по частковому безробіттю на період карантину - 84,6 мільйона гривень.

Допомогу по частковому безробіттю отримали співробітники таких знаних в області підприємств як зокрема «Миргородкурорт» (461 працівник, сума допомоги – понад 7 мільйонів гривень), лохвицьке ПАТ «Склоприлад» (423 працівника, суцма допомоги – 1,5 мільйона гривень), кременчуцьке ТОВ «АВМ Ампер» (206 працівників, 336 тисяч гривень) тощо.

Загалом на Полтавщині завдяки виплатам по частковому безробіттю збережено понад 15 тисяч робочих місць.

У грудні минулого року запрацювала ще одна державна програма, спрямована на підтримку роботодавців і працівників під час дії карантину, відповідно до Постанови Кабінету міністрів України № 1231 від 9.12.2020 року. Це програма надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання – юридичним особам для здійснення виплати найманим працівникам на період обмежувальних протиепідемічних заходів.

Так, 288 роботодавців отримали від Полтавської обласної служби зайнятості одноразову матеріальну виплату в сумі 40,6 мільйона гривень для фінансової підтримки 10,2 тисячі працівників, робочий час яких скорочений через посилення у грудні 2020-го – січні 2021-го року карантинних обмежень і запровадження локдауну.

Така допомога сприяла гарантованому збереженню близько 10 тисяч робочих місць. Із них понад 6 тисяч робочих місць - на провідних промислових підприємствах області, зокрема: ПАТ Крюківський вагонобудівний завод (3911 осіб), ПП ВТК «Лукас» (601 особа), ПРАТ «Кременчуцький завод дорожніх машин» (535 осіб), ПрАТ «Завод «Лтава» (517 осіб), ПРАТ «Полтавський машинобудівний завод» (166 осіб) та інші.

 

Інформація підготовлена відділом інформаційної роботи Полтавського обласного центру зайнятості. Тел.: 51-84-38.

Найбільша база можливостей1

Державна служба зайнятості – надійний надавач соціальних послуг

За три десятиліття своєї роботи Полтавська обласна служба зайнятості працевлаштувала близько мільйона шукачів роботи

Служба зайнятості відзначила 30-річчя з часу створення.

Бюро по працевлаштуванню населення, які діяли на той час, перетворилися на спеціалізовані установи, завданнями яких стали регулювання зайнятості, професійна орієнтація, працевлаштування, соціальна підтримка тимчасово непрацюючих громадян.

Нині служба зайнятості є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи. На безоплатній основі надає послуги із пошуку підходящої роботи та підбору персоналу, послуги з державного соціального страхування на випадок безробіття, професійного навчання,  здійснює виплату матеріального забезпечення безробітним.

За 30 років діяльності  Державної служби зайнятості:

*впроваджена система соціального захисту населення від безробіття на страхових засадах;

*створена система соціального партнерства;

*розроблені та введені новітні технології у сфері надання соціальних послуг, у тому числі Єдину інформаційно - аналітичну систему служби зайнятості, зокрема єдиний банк даних вакансій по всій Україні.

За 30 років роботи Полтавської обласної служби зайнятості:

*скористалися послугами – 2 420 тисяч незайнятих громадян;

*працевлаштовано – 948 тисяч шукачів роботи;

Зокрема, працевлаштовано на новостворені робочі місця:

 -з наданням дотації роботодавцю для покриття витрат на заробітну плату прийнятих працівників – 12,8 тисячі осіб;

 -з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 5,1 тисячі людей;

  -з компенсацією роботодавцю витрат на оплату праці прийнятих працівників з числа внутрішньо переміщених осіб  – 133 громадян.

*професійну підготовку та перепідготовку пройшли – 154,2 тисячі  безробітних;

*взяли участь в оплачуваних громадських роботах – 382,2 тисячі осіб;

*започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово для заняття підприємницькою діяльністю – 9,6 тисячі людей.

 

 

IMG 6691 1

 

Відбулася робоча нарада у голови районної ради з питань відзначення 32- ї річниці Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, за участю голови Полтавської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Раська О.Г. та заступника голови Полтавської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану, голови Лубенської районної організації УСВА Биченка В.О.

 

Соб

 

                                   Шановна громадо Лубенщини!

     Щороку 22 січня ми відзначаємо велике національне свято – День Соборності України.

    Свого часу, а саме 22 січня 1919 року, було проголошено Акт Злуки – об'єднання східних українських земель у єдину соборну українську державу.

   Впевнена, що не зважаючи на всі труднощі, які випали на долю нашої країни, лише в єдності наших спільних дій та соборності душ вдається досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної, істинно незалежної європейської держави, якою пишатимуться нащадки.

   Тож, щиро зичу всім нам на цьому шляху здоров'я і злагоди, сил та натхнення, успіхів, нових здобутків виключно у мирній праці, оптимістичного погляду у майбутнє і непереможної віри у краще прийдешнє нашої рідної Лубенщини, Полтавщини та України! Слава Україні!

   З повагою

Голова Лубенської районної ради                  Тетяна Качаненко