20 серпень вітаємо

Щиро вітаю з днем народження іменинників серпня:

депутата Полтавської обласної ради  Владислава Володимировича Мостовенка, депутатів районної ради Сергія Павловича Рака, Олександра Миколайовича Бровка,  сільського голову Бієвецької сільської ради Ніну Андріївну Остапенко.

Бажаю  аби  багатий на щедроти серпень був  іменинникам  не менш щедрим на здоров"я та дорбробут, оптимізм та гарне самопочуття, а ще зарядив сонцем, теплом, позитивом, які потому втіляться у реалізацію   перспективних задумів, які, безперечно,  має кожен.

Цікавих знайомств, творчих ідей, плідної депутатської діяльності,  активності на благо територіальних громад, розвитку населених пунктів!

Голова районної ради                                               Г.М.Угляниця

6 мощіль

Пандемія COVID-19 спричинила поширення нового явища, яке не менше небезпечне для життя і здоров'я громадян - інфодемія. Розповсюдження надмірної інформації про коронавірус, в більшості своїй недостовірної, фейкової, збільшують тривожні настрої, паніку та інші негативні реакції серед людей. Зменшити напругу в суспільстві, навчити критично оцінювати інформацію допомагають заходи, які проводяться бібліотечними працівниками в рамках проєкту Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій світ» «Форум – театр на протидію інфодемії: інноваційний засіб у роботі публічних бібліотек малих міст Полтавської і Київської областей». 29 липня на базі Карпилівської сільської бібліотеки було проведено інформаційний калейдоскоп ,,Інформаційна безпека в період інфодеміі''. Бібліотекарки Вікторія Яценко (Духівська сільська бібліотека) та Галина Мощіль (Карпилівська сільська бібліотека) об'єднались у проведенні даного заходу. Вікторія Яценко ознайомила присутніх з визначеннями термінів інфодемія, фейк, дезінформація, міф, «теорія змови». Учасники заходу вчилися відрізняти фейкову інформацію від правдивої, оцінювали власне медіаполе, брали участь у конкурсах та вправах, які в майбутньому допоможуть їм критично сприймати та оцінювати публікації в ЗМІ та у соціальних мережах.

Увазі присутніх також було презентовано викладку літератури «Коронавірус: що правда, а що ні».

20201 чепур

28 липня відбулося перше засідання гуртка взаємодопомоги для літніх людей. Учасниками якого стали користувачі районної бібліотеки та члени клубу за інтересами, що діє при книгозбірні. Організували тематичну зустріч Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з центральною бібліотекою щоб залучити людей старшого віку до процесу взаємної допомоги в умовах поширення COVID - 19.

«Як відомо, COVID-19 уражає осіб похилого віку значно сильніше, ніж представників інших вікових груп.Тому важливо їм надавати соціальну підтримку, знання про запобіжні заходи при пандемії, створювати умови для обміну інформацією та взаємодопомоги в спільнотах, які охоплюють літніх людей»,- переконаний керівник проекту Олександр Чепур.

7 равовий вісникЛубенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує про те, що вийшов черговий електронний варіант щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник».

У липневому номері читайте: інтерв’ю з Олександром Барановим, в.о. директора Координаційний центр з надання правової допомоги , який розповідає про роботу адвокатів – ключових партнерів системи безоплатної допомоги.

Презентовано новий застосунок - безоплатна правова допомога тепер і в мобільному.

Чим займається поліцейський омбудсмен - розказує Наталія Нечепуренко, підполковник поліції, Уповноважений з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності у Полтавській області.

20IMG 2050На порозі 1032-ліття Хрещення Руси-України ми разом з тим споглядаємо на понад тисячолітню історію храмобудування. Упродовж століть, з княжих часів Київської Русі і до сьогодення, християнська архітектура формувалася під впливом національної культури. В основі цього напрямку лежить язичницька філософія простих геометричних фігур кола та квадрата. Але архітектура кожного українського храму і церкви унікальна та неповторна. До того ж вона неабияк різниться, залежно від місця та території розташування. Козацькі церкви Лівобережжя, Храми Поділля, сакральні споруди Закарпаття та Прикарпаття – не мають аналогів у світі. Ці споруди пережили пожежі, навали, розграбування, війни, буремне ХХ століття не раз суттєво змінювало сакральну географію українських міст та сіл. Водночас, вони залишаються живими свідками періодів розквіту в нашій історії, доказом давності нашої культури. Архітектурні святині – поза часом, це дорога до віри, це втілення невидимого у видимому, це вираз осягнення українцями духовного сенсу життя.

Сакральна архітектура України – це приголомшливої краси собори, церкви та монастирі, це тисячолітня історія, найвідоміші імена українських та зарубіжних зодчих. Життя не вистачить, аби оглянути ці дивовижні храми. Але дізнатися про них можна, і в цьому допоможе книжкова викладка-мандрівка «Святині княжої доби», яка діє у читальній залі центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика.