Лубенське управління ГУ ДПС у Полтавській області для застосування користувачами надр при обчисленні податкових зобов'язань у 2020 році на ділянках надр, де проводиться господарська діяльність з видобування корисних копалин, але геолого-економічна оцінка запасів корисних копалин з належним визначенням цього коефіцієнта ще не виконана, повідомляємо наступне.

Одним із показників цивілізованості суспільства та розвитку економіки є рівень добровільної сплати податків і зборів. Адже сплата податків — це інвестиція в добробут кожного з нас.

       Через виплату зарплати «в конвертах» місцеві бюджети і пенсійний фонд недоотримують кошти, а громадяни, погоджуючись на неофіційну зарплату, позбавляють себе соціальних гарантій: оплати тимчасової непрацездатності, виплати у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, допомоги по безробіттю, гідної пенсії. Оформивши трудові відносини в установленому порядку, працівник отримує захист від незаконного звільнення, безпечні умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно виплачену заробітну плату, не нижчу за мінімальний розмір.

 

            Лубенське управління ГУ ДПС у Полтавській області нагадує, що з 1 січня 2020 року розпочалася кампанія декларування, за якою окремі категорії громадян зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи (далі – податкова декларація) та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/або мають право подати декларації для отримання податкової знижки.
            За звичайних обставин річну податкову декларацію потрібно подати до податкових органів до 1 травня наступного за звітним року (тобто за 2019 рік її потрібно було б подавати до 1 травня 2020). І до 1 серпня сплатити відповідне податкове зобов’язання.

 

А саме, як повідомив начальник Лубенського управління Головного управління ДПС у Полтавській області Олександр Коломієць, за підсумками роботи впродовж 4-х місяців 2020 року до бюджетів усіх рівнів платниками податків Лубенського управління сплачено понад 642,0 млн грн платежів, в тому числі до загального фонду державного бюджету – 271,5 млн гривень.

До загального фонду державного бюджету впродовж чотирьох місяців 2020 року збір по податках склав: по податку на прибуток – 11,7 млн грн, ПДВ – більш ніж 162,7 млн грн, рентній платі за користування надрами – більш ніж 3,3 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 90,7 млн грн, в тому числі по військовому збору – 14,0 млн грн, акцизному податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – 78,2 тис гривень.

 

Лубенське управління ГУ ДПС у Полтавській області нагадує платникам податку на прибуток, що 10 серпня 2020 року - граничний термін подання декларації з  податку на прибуток та частини  чистого прибутку (доходу).
           Пунктом 137.4 статті 137 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р.  № 2755–VI податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств визначено календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. Це означає, що за загальним правилом декларацію з податку на прибуток підприємств потрібно подавати щокварталу.