066602145

14 жовтня у селі Березоточа своє 125 річчя відзначила одна з найстаріших церков Лубенщини - Свято-Покровська церква.

З нагоди свята у Березоточі побували почесні гості – голова районної ради Олексій Дядечко, голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, заступник голови райдержадміністрації Василь Куксань, священство Лубенського округу та Кременчуцько-Лубенської єпархії на чолі з преосвященним Ніколаєм.

Дерев’яних церков на Лубенщині лишилося всього дві: у Пісках та Березоточі. Зокрема, остання радує прихожан і надає можливість для духовного спілкування вже протягом 125 років. Щоб зберегти цей осередок духовності та історичну пам’ятку початку XIX століття, громада Свято-Покровської церкви докладає неабияких зусиль. Про це говорив у своєму слові настоятель храму протоієрей Василь Бабич.

Відбулося архієрейське богослужіння. Вперше в Березотіцькій церкві службу провів преосвященний Ніколай, єпископ Кременчуцький і Лубенський, який засвідчив повагу настоятелю, районній владі, небайдужим громадянам щодо збереження храму, також високо оцінив владика виконавську майстерність хорового колективу «Мрія».

Після завершення божественної літургії владика Ніколай вручив подарунки і грамоти. А  вдячні мешканці Березоточі в знак глибокої поваги подарували владиці ікону ручної роботи.