DSC00980

21 липня Лубенщина святкувала 1025 річницю хрещення Київської Русі.  З нагоди свята до Лубен   привезли   мощі Преподобного Іони Київського, святителя   Миколая, святителя Афанасія Лубенського.

Святкове дійство розпочалося   божественною літургією у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, яку провів єпископ Кременчуцький і Лубенський Миколай. Вулицями міста пройшов традиційний хресний хід, присвячений памяті рівноапостольного князя Володимира, засновника Лубен. Разом із священством  у колоні пройшли віряни, серед них очільники району й міста – голова районної ради Олексій Дядечко, голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, міський голова Олександр Грицаєнко. Хресний хід завершився урочистостями   на площі біля памятника давньоруському воїну-визволителю Київської Русі, де було звершено молитву на честь рівноапостольного князя Володимира та Української держави.

Щоб у серці   лишилася радість і пам»ять про подію Хрещення Русі, духовенство та віряни були відзначені нагородами. Серед удостоєних грамотою за заслуги пред українською православною церквою та орденом   УПЦ з нагоди хрещення Київської Русі - міський голова Олександр Грицаєнко,   керуючий справами виконкому Валерій Дацено.

Грамотами в благословення за наполегливу працю в ім'я православної церкви відзначено Юрія Колєсніка, Світлану Зот, Наталію Омельяненко, Івана Сліпченка, Віту Коваленко, Анатолія Безрідного, Андрія Шмонденка, Олександра Іваненка, Тамару Дяченко та багато інших.

На важливості подій хрещення Русі   для українського народу   наголошував у своєму вітальному слові голова районної ради Олексій Дядечко.

По завершенню урочистостей віряни мали змогу прикластися до святинь - частинок мощей святих та ікон.