DSC00939

12 липня   у Бієвецькій сільській раді Лубенського району, біля славнозвісної криниці святої Параскеви, відбулося народне гуляння під назвою «Петрівські переспіви».

Так історично склалося, що десяту п’ятницю від Великодня надзвичайно шанують мешканці сіл Біївці, Єнківці, Горобії. Цього дня вони згадують святу Параскеву, завдяки якій, як говорять легенди, утворилася криничка, вода якої багатьом повернула здоровя.

За багаторічною традицією у криниці було освячено воду, тож мешканці навколишніх сіл мали можливість скуштувати чистої джерельної води та взяти її з собою для лікування всіляких   хвороб.

На святі побували голова районної ради Олексій Дядечко, заступник голови райдержадміністрації Василь Куксань. Олексій Дядечко, вітаючи громаду, прозвітував про хід виконання жнив, а також особливу увагу звернув на необхідності організації подібних свят, які згуртовують людей.

Ліризмом був наповнений і виступ Василя Куксаня, який зупинився на важливості збереження та відродження традицій.

Олексій Дядечко та Василь Кусань передали вітання від голови райдержадміністрації Віктора Алєксєєнка, а у подарунок від агрофірми «Куйбишево» музичний центр для місцевого будинку культури.

DSC00945

Місцеві таланти, зокрема   нещодавно створений жіночий вокальний ансамбль «Вербиченька» дарували присутнім хвилини радості. На свято завітали гості - народний аматорський колектив «Приудайські козаки» з Пирятинщини, колектив «Берегиня» з Гребінки. Присутніх пригощали смачним кулішем.