DSC_8375   26 квітня на Лубенщині стало загальним днем скорботи і спогадів , адже 27 років тому 3 тисячі лубенців вирушили приборкувати мирний атом.

Традиційною скорботною ходрою пліч-о-пліч під звуки міського духового оркестру учасники ліквідаціцї наслідків аварії на ЧАЕС, вдови чорнобильців пройшли Лубнами. Під чорнобильські прапори стали керівники району і міста: голова районної ради Олексій Дядечко, голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, міський голова Олександр Грицаєнко, секретар міської ради Іван Карпець, заступник голови обласної державної адміністрації Валерій Пархоменко, народний депутат України Володимир Пилипенко, а поряд з ними керівники чорнобильських організацій, зокрема голова районної організації ВГО «Союз. Чорнобиль.України» Василь Куксань, голова міської організації ВГО «СУГ» та ВОВЧ Віктор Виноградов.

До пам»ятного знаку лубенцям, учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС поклали квіти, вшанували хвилиною мовчання померлих.

-  Лише за рік пішло у небуття 38 «чорнобильців», - сказав, відкриваючи мітинг, голова районної організації ВГО «Союз. Чорнобиль. України» Василь Куксань. Він наголошував на тому, що про трагедію сучасники не мають права забувати і подвиг ліквідаторів потрібно цінувати.

Зі словами вдячності до происутніх «чорнобильців» звернулися керівники району і міста – Олексій Дядечко, Віктор Алєксєєнко, Олександр Грицаєнко. У своїх виступах вони говорили про підтримку і допомогу влади ліквідаторам.

Ліквідатори згадували події 86 року, ділилися спогадами, наболілими проблемами.

По завершенню мітингу його учасники долучилися до проведення панахиди у Мгарському Спасо- Преображенському монастирі, далі пройшли ходою півкілометровою Алеєю пам»яті і знову зібралися біля пам»ятного знаку учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС на Зажур-горі, щоб пом»янути тих, по кому шумлять берізки.