Зміни в податковому законодавстві, а також в обслуговуванні платників податків, запровадження яких ініціює новостворене Міністерство доходів і зборів України, мають відповідати тим вимогам, які сьогодні стоять перед економікою країни та податковою системою зокрема. Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко відзначив, що покращення інвестиційного клімату України та, відповідно й тих показників за якими оцінюється країна – це завдання Президента нашої держави Віктора Януковича, тож в рамках його виконання обов’язково вдосконалюватимуться вітчизняні податкова та митна системи.

Завдяки зміні пріоритетів в роботі органів ДПС з фіскальних на сервісні зростають і надходження до бюджетів. Так, за підсумками січня-лютого поточного року до державного бюджету податковою службою Полтавської області мобілізовано понад 3 млрд.грн. платежів, що на 12,1% або на 324 млн.грн. перевищує минулорічні обсяги. Приріст збору забезпечено по таких провідних платежах, як: податок на прибуток – майже на 6%, акцизний податок з вироблених в Україні товарів – в 2,2 рази, платежі за користування надрами – у 7,2 рази. До місцевих бюджетів Полтавщини за січень-лютий цього року надійшло близько 541 млн.грн. платежів, що на 5,4% або на 27,6 млн.грн. перевищує суми надходжень за відповідний період минулого року. Обсяги нарощено по всіх провідних платежах, зокрема по податку на доходи фізичних осіб – на 8,4%, по платі за землю – на 18,3%. Планові бюджетні призначення по платежах до місцевих бюджетів, затверджені місцевими органами влади та які контролюються податковою службою області виконано в повному обсязі на 105,3%.

„Крім збільшення надходжень до скарбниці, кардинально змінився і підхід в обслуговуванні клієнтів служби – платників податків”, - переконаний голова Державної податкової служби у Полтавській області Володимир Задорожний. „Зокрема вже неодноразово йшлося про Центри обслуговування платників податків, а їх в області 27, створені при всіх органах податкової служби регіону.

За допомогою фахівців, які працюють в цих Центрах, щомісяця платники податків отримують близько 12 тисяч усних консультацій, в середньому – близько 450 консультацій в одному центрі. А у великих Центрах обслуговування, таких як у Полтаві та Кременчуці, де особливо активно проводиться консультаційна робота, ця цифра сягає майже тисячі консультацій”, - підкреслив керівник обласної податкової служби.

Реформи у податковій службі невід’ємна частина загальнодержавних перетворень у суспільстві, запропонованих у 2010 році Президентом України у Програмі економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”.

Відділ  взаємодії з засобами масової інформації

та громадськістю ДПС у Полтавській області