Фізичні особи, які зобов’язані подавати Декларацію про майновий стан і доходи, і ті, хто планує скористатися правом на податкову знижку, активно звітуються до Лубенської ОДПІ.  За оперативними даними вже 939 громадян задекларували свої доходи, що майже на 30% більше порівняно з минулим роком. В поточному році  скористався правом на податковий кредит 231 декларант. Таким громадянам  з місцевого бюджету  буде повернуто близько 165тис.грн.

При заповненні «Дохідної» частини  Декларації на допомогу повинні прийти роботодавці (податкові агенти). Яку корисну інформацію повинен надати роботодавець?

Це будуть дані щодо сум нарахованих (сплачених) фізичній особі оподатковуваних доходів та утриманого з них податку. Такими доходами можуть бути зарплата, дохід від оренди, суми нецільової благодійної допомоги, винагороди за цивільно-правовими договорами тощо.

За якою формою видавати довідку?

Затвердженого зразка на сьогодні не існує. Отже податковий агент складає її в довільній формі. Проте вона має  містити необхідні реквізити:  (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), обов’язково зазначається наступна інформація:

- сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);

- розмір та сума податкової соціальної пільги;

- сума нарахованого та утриманого єдиного соціального внеску;

- сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.

Лубенська ОДПІ нагадує, згідно із статтею 67 Конституції України, кожен громадянин України зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених чинним законодавством, для цього щорічно подавати до податкового органу за місцем проживання декларацію про свій майновий стан та отримані доходи за минулий рік.

Анатолій Маліченко,

перший заступник начальника Лубенської ОДПІ