«Долі іншої не шукаю» - таку символічну назву мав творчий вечір краєзнавця, викладача історії Лубенського лісо­технічного коледжу, ліквідатора на­слідків аварії на ЧАЕС Валерія Козюри, який стояв біля витоків Чорно­биль­ського руху. Автор 23 книг, більшість з яких написані у співав­торстві з сином Ігорем – кандидатом історичних наук, начальником відділу досліджень місцевого самоврядування НАДУ при Президентові України, минулого тижня приймав вітання, грамоти, подарунки від голови Лубенської районної ради Олексія Дядечка, голови Лубенської райдержадміністрації Віктора Алєксєєнка, секретаря Лубенської міської ради Івана Карпця.

 

   Валерія Козюру прийшли поша­нувати побратими-чорнобильці, керів­ники районної та міської організацій ВГО «Союз. Чорнобиль. Україна» Василь Куксань і Віктор Костюк, голова Лубенської єврейської громади Геннадій Хенкін, головний отаман Лубенщини в службі козацького самоврядування України Сергій Тимошенко. Останній зачитав витяг з наказу про присвоєння Валерію Козюрі звання полковника козацтва з правом носіння однострою та зброї.

    Пісенними подарунками та декламацією віршів радували головний спеціаліст відділу організаційно-кадрової роботи райдержадміністрації Світлана Горо­дянина, квартет «Сузір’я», Катерина Кондратенко, Олег Приймак, лікві­датори-чорнобильці Михайло Шаміс, В’я­чеслав Мар­ченко і Сергій Дуда.

   Про співпрацю з відомим крає­знавцем у різних сферах життя говорили сільський голова Ісківської сільської ради Микола Романюта, син письменника Володимира Малика - Олександр Сиченко, голова літоб’єд­нання ім. О Донченка Олександр Міщенко, письменниця Раїса Плотникова, головні редактори газет «Лубенщина» Іван Бурдим, який вручив Валерію Миколайовичу членський квиток Національної спілки журналістів України, та «Вісник»- Людмила Бірюкова. Але коло спілкування Валерія Козюри, його інтересів цим не обмежується. Краєзнавця прийшли привітати учні СШ №6 - члени пошукового загону «Джерело» на чолі з учителькою Наталією Абрамовою, директор лісотехнічного коледжу та ДП «Лубенський держлісгосп», кандидат сільськогосподарських наук, заслу­жений лісівник України Роман Сендзюк.

   Цими днями Валерій та Ігор Козюри стали лауреатами обласної премії ім. Панаса Мирного у номінації «Журналістика, публіцистика» за книгу нарисів «Історичні силуети».

   Та попри все зроблене і запо­чатковане Валерій Козюра сповнений нових задумок та ідей. Попереду – видання історії рідного йому коледжу, літопису району, а там, хто знає, на крилах яких історичних вітрів наро­дяться нові плани на майбутнє. Тож, як запевнив сам краєзнавець, упродовж вечора, щедро цитуючи Ліну Костенко, дякуючи всім і кожному за співпрацю, розуміння і допомогу, - крапки у своїй біографії він ще не ставить.