21 лютого  у районній раді відбулося   навчання депутатів місцевих рад усіх рівнів.  На семінар зібралися  як  депутати районної ради, так і сільських громад аби отримати  вичерпні відповіді на одне з актуальних   питань:  заповнення електронних декларацій про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та іншими  особами.

Відкрив навчання голова районної ради Григорій Угляниця. Він поділився досвідом заповнення  минулорічної  електронної декларації, а також  зауважив, що  доповідачі семінару   готові до фахових консультацій. Крім того,  виконавчий апарат  районної ради також у питаннях заповнення декларацій  піде  кожному, у кого виникнуть проблеми із заповненням,  на зустріч.

Перед присутніми виступила  в.о. керуючого справами виконавчого апарату районної ради Наталія Шишова, яка наголосила на тому, що електронні декларації  депутати цього року подаватимуть вперше, а, отже,  це буде неможливо зробити  без виготовлення електронних ключів.  Вона   надала координати фірм, які здійснюють  такі види послуг, зокрема «Інфософт сервіс», що по вул. Шевченка,  та фірма по вул. Григора Тютюнника,7. Наразі  електронні ключі  можна  безкоштовно отримати усім клієнтам «Приватбанку», за умови   реєстрації   їх у інтернет – банку «Приват-24».

Наталія Шишова рекомендувала декларантам  звернутися за довідками  про   доходи, рухоме, нерухоме майно  до Лубенської  ОДПІ, центру надання адміністративних послуг, МРЕО, з метою використання  отриманих даних при заповненні е-декларації. Потому  вона дала роз»яснення по кожному пункту декларації.  Депутати повинні  заповнити електронну декларацію до 1 квітня поточного року,   несвоєчасне подання карається накладенням штрафу від 50 до  100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Виступ доповнила представник «Приватбанку». Вона   проконсультувала як  зареєструватися  у інтернет-банку «Приват - 24».  До того по закінченню семінару  усі бажаючі  депутати мали змогу стати клієнтами  вищезгаданого  інтернет-банку.