555555555Щороку 20 лютого наш народ відзначає роковини трагічних подій на Майдані Незалежності 2014 року. Впродовж 18-20 лютого там було поранено понад 1 тис. наших співвітчизників, близько 100 – загинули, навіки увійшовши в історію та серця українців Героями Небесної Сотні. Їх усіх, борців за незалежність України, вшанували скорботним тематичним заходом, підготовленим учнівським та педагогічним колективами Калайдинцівської школи.

2 1037 1      Славу Героям України разом з учнями та вчителями віддавали голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, голова районної ради Григорій Угляниця, начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Юлія Білокінь, депутат районної ради Лідія Різуненко, сільський голова Калайдинцівської сільської ради Василь Ґава.

Розпочав захід директор Калайдинцівської ЗШ І-ІІІ ступенів, депутат районної ради Сергій Мисник, представивши гостей навчального закладу, людей з активною життєвою позицією, безпосередніх учасників подій на Майдані Гідності, волонтерів, учасників АТО: Олександра і Тетяну Минків, Валентину Савченко, Олену Слобідську, Олексія Герасименка, Олександра Жданенка, Дмитра Сацького. Втім, події сучасної історії, останніх років і десятиліть не можна розділяти, адже герої, які живуть поміж нас, - гідні приклади для наслідування. Тому з особливою теплотою і шаною була представлена Ганна Даниленко, яка пережила трагедію Другої світової війни та здійснила справжній людський подвиг, врятувавши командира Червоної армії.

Патріотичний захід, присвячений цвіту нашого народу, його нескореним синам і донькам, провели учні школи, згадавши борців за незалежність держави. Нашими воїнами пишається увесь народ, бо у їхніх серцях горить любов до України.

З вітальною промовою до присутніх звернулася голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, подякувавши адміністрації навчального закладу за організований захід із залученням героїв сучасності, що сприяє патріотичному вихованню молоді. За її словами, допоки житиме пам’ять, буде розуміння і належна оцінка важливих переломних подій нашої історії. До присутніх звернувся голова районної ради Григорій Угляниця, власними спогадами поділилися подружжя Минків та Олексій Герасименко.

Полеглих у боротьбі за Україну вшанували хвилиною мовчання. На завершення заходу разом з Валентиною Павлічук та її патріотичною піснею вірили у кращу долю України.

Потому учасники дійства відвідали філію районного музею при Калайдинцівській школі, де тривають роботи по підготовці ще однієї кімнати, яка буде присвячена сучасній історії – від війни в Афганістані, до війни на Сході України.

За матеріалами сайту Лубенської райдержадміністрації