27 січня у Лубенській  районній раді  відбулася 14 позачергова сесія районної ради, яку провів голова районної ради Григорій Угляниця.  У роботі сесії взяли участь  заступники голови райдержадміністрації Сергій Сіряченко, Ігор Нестеренко, помічники народних депутатів, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники ЗМІ, громадськість.

DSCN1167

На сесію зібралось 19 депутатів із 34 народних обранців, тож, спрацювавши конструктивно, пленарне засідання пройшло досить оперативно.  Необхідність скликати сесію виникла у зв’язку  з  потребою  скасування рішення районної ради щодо передачі майна  закладів освіти, прийнятого сесією від   18.01.2017 року,  яким було передано  майно закладів освіти у комунальну власність Засульської об’єднаної територіальної громади, але  право власності на ці юридичні особи не було передано Засульській сільській раді.

Тож рішенням 14 сесії  із спільної комунальної власності територіальних громад  сіл району, інтереси яких представляє районна рада,  у комунальну власність Засульської сільської об’єднаної територіальної громади, інтереси якої представляє  Засульська сільська  рада, передано бюджетні установи галузі освіти, а також майно цих бюджетних установ.

Начальник відділу освіти,  сім’ї, молоді та спорту Юлія Білокінь  подякувала депутатам за розуміння ситуації, наголосивши на тому, що прийняті рішення допоможуть  уникнути ряду проблем з реєстрацією, до того ж  більше 300  працівників галузі вчасно  отримають заробітну плату, не виникне  спірних питань і  з оформленням  документів випускників ЗНЗ, які відійшли у громаду.

За злагоджену роботу  подякував депутатському корпусу і голова районної ради Григорій Угляниця. Сесійні питання було вичерпано,  сесію  закрито, але депутати не поспішали розходитися, адже до  сесійної зали прийшли представники  закладів охорони здоровя району, головний лікар районного центру ПМСД Наталія Гармаш, головний лікар Лубенської ЦМЛ  Сергій Наталенко, заступник головного лікаря ЦМЛ, депутат обласної ради Олександр Сиченко. Присутніх хвилювало питання  подальшої діяльності  районного ценрту ПМСД, а саме: залишиться центр ПМСД районним чи буде об’єднаний з міським (адже на медичній раді звучали і такі думки), перейде  до Засульської ОТГ без поділу чи навпаки  буде розділеним (громада створить свій центр) і  чи  будуть заклади медицини, які не ввійшли  до ОТГ, спроможні фінансово функціонувати далі.

Своє бачення ситуації висловили  заступник головного лікаря  з поліклінічної роботи  ЦМЛ, депутат обласної ради Олександр Сиченко,  головний лікар Лубенської ЦМЛ Сергій Наталенко, заступник голови райдержадміністрації Ігор Нестеренко, завідувач Жданівської АЗПСМ, Лариса Бовкун,  лікар загальної практики  сімейної медицини Михайло  Новаковський, в.о. завідувача  Новаківської АЗПСМ Світлана Ігнатенко, сільський голова Засульської сільської ради Сергій Бондаренко, депутат районної ради Віталій Трубніков.  Рішення щодо  функціонування  Лубенського центру ПМСД буде прийнято на одній із сесій районної ради після детального вивчення.