Досить емоційно пройшло  30 грудня  пленарне засідання 12 позачергової сесії районної ради,  на яку зібралось 30 із 34 депутатів районної ради. У роботі сесії взяли  участь голова районної ради Григорій Угляниця, голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, заступники голови райдержадміністрації Сергій Сіряченко, Ігор Нестеренко, депутати обласної ради Владислав Мостовенко, Руслан Ляшко, Олександр Сиченко,  Інна Авраменко, Валерій Чечель,  помічники-консультанти народних депутатів України,  керівники правоохоронних органів, начальники управлінь  та відділів райдержадміністрації, сільські голови, старости Засульської сільської ради,  учасники АТО,  представники ЗМІ.3 775

На початку зібрання  присутні хвилиною мовчання  вшанували пам»ять земляків-лубенців та всіх загиблих  у ході проведення  АТО на  Сході країни.

Потому голова районної ради Григорій Угляниця  виконав приємну місію, привітавши  з  обранням на  посаду Засульської об»єднаної територіальної громади Сергія Бондаренка, а також  з днем народження депутата районної ради Надію Клепач.

Слово було надано  голові районної виборчої комісії Людмилі Шевченко, яка  повідомила, що у зв»язку  з виборами до  Засульської об»єднаної територіальної громади, які відбулися 18 листопада,  повноваження  депутата районної  ради у багатомандатному  виборчому окрузі  склав Антон Герга, натомість  наступним за  черговістю   у списку кандидатом у депутати районної ради  у багатомандатному виборчому окрузі  від Лубенської партійної організації  «Партія простих людей Сергія Капліна» визначено Альону Грабко.

Депутати взяли до відома інформацію Людмили Шевченко, привітавши   гучними оплесками     новопредставленого депутата районної ради Альону Грабко.

Депутати   прийняли Програму економічного і соціального розвитку  Лубенського району на 2017 рік зі змінами, а саме: на ЗМІ  виділено 60 тис.грн  замість запланованих  120, запропоновано вирішувати  питання  додаткового фінансування ЗМІ у процесі роботи.

Крім того, депутати заслухали виступ  головного лікаря Лубенської ЦКМЛ Сергія Наталенка, з приводу  резонансного  питання, яке  розглядалося  на 10 сесії районної ради щодо   передачі в 2016 році бюджетних трансфертів Лубенській міській раді для забезпечення населення району препаратами інсуліну. Сергій Наталенко  пояснив чому виникла проблема із забезпеченням інсуліну, наголосивши на  важливості пленарного засідання,  адже  рішення, яким депутати підтримали виділення коштів, вони  забезпечили ліками інсулінозалежних мешканців Лубенщини.

Депутати районної ради Світлана Гойда, Наталія Гармаш, лікарі, закликали колег-депутатів  бути толерантними, чесними, свідомими  у   вирішенні  питань життєдіяльності району, особливо  питань медицини, адже  людське життя варте того аби приборкати власні амбіції і принципи.

Піднімались питання   надання  мешканям району  послуг медичної екстреної допомоги, роботи терапевтів на місцях та інше.

Наразі рішенням сесії підтримано  передачу бюджетних трансфертів  Лубенській міській раді  у 2017 році : на 2017 рік  до бюджету міста Лубни передано  30 відсотків медичної субвенції.

Прийнято бюджет на 2017 рік, його  представила  начальник фінуправління  райдержадміністрації Світлана Самійленко.

Так, на 2017 рік доходи з районного бюджету визначили у сумі 188 мільйонів 659,7 тисяч гривень. Видатки не перевищують доходи і заплановані на рівні 188 млн. 659,7 тис.грн.

Доходи районного бюджету (без врахування дотацій, субвенцій та власних надходжень бюджетних установ) на 2017 рік визначено у сумі 16 млн. 308,8 тис.грн. Це на 5 мільйонів 776,5 тисяч гривень менше затверджених показників на 2016 рік. Найбільшою складовою дохідної частини районного бюджету є податок на доходи фізичних осіб — 99,5% від доходів загального фонду. Наступного року прогнозовані надходження податку складають 16 мільйонів 232,3 тисяч гривень.

Що ж до видатків, то районного бюджет зберігає соціальну спрямованість. У головному кошторисі Лубенщини враховане підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року до 3200 гривень.

На утримання закладів освіти районного підпорядкування та реалізацію галузевих програм передбачені видатки у сумі 37760,0 тис.грн.

На охорону здоров’я — 8788,7 тис.грн.

Фінансування соціального захисту та соціального забезпечення мешканців району (без субвенції з державного бюджету) заплановане на рівні 3525,1 тис.грн.

На спорт передбачено 701,2 тис.грн. Галузь культури профінансують на понад 4465,8 тис.грн.

Рішенням сесії затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 18.000 га для  ведення   товарного сільськогосподарського  виробництва, яка розташована  за межами  населених пунктів  на території  Жданівської  сільської ради  Лубенського району.

Депутат районної ради,  голова постійної комісії з питань соціальної сфери і соціального захисту населення Сергій  Мисник порушував питання щодо  виділення коштів онкохворим.

Під кінець роботи сесії заслухано  звернення  депутатської фракції Політичної партії " Українське об"єднання патріотів - УКРОП, з яким ознайомила голова фракції Лідія Різуненко щодо  порушення кодексу етики  головою районної ради Григорієм Угляницею. Виступ доповнила депутат обласної ради Інна Авраменко.

Перед присутніми виступив учасник АТО, старший прапорщик, командир взводу Сергій Чуб, який  розповів про  нелегкі солдатські будні  в зоні АТО, закликавши присутніх  до патріотизму  не на словах, а на діях.

На завершення роботи сесії голова районної ради Григорій Угляниця привітав усіх з наступаючим Новим 2017 роком, побажавши усім  присутнім гарних свят.