10 6814 грудня на Лубенщині  вшанували  учасників  ліквідації наслідків аварії  на ЧАЕС. Урочистості розпочалися  у кінотеатрі «Київська Русь», де зібралися  ліквідатори-лубенці, люди, які ціною власного життя і здоров’я  захистили  державу від  найбільшої техногенної катастрофи.   Серед учасників заходу   керівники району й міста: голова районної ради Григорій Угляниця,  голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко,  міський голова Олександр Грицаєнко.

Тоді, у 86 році,   три тисячі  лубенців-чорнобильців гідно виконали свій громадянський обов’язок, а відлуння тих років  відчувають і до сьогодні  усі, хто побував у зоні відчуження.  На жаль, з кожним роком   розростається алея памяті, що на Зажур-горі, поблизу Мгарського Спасо-Преображенського монастиря, де кожна берізка  нагадує про ліквідатора, якого немає серед  живих. У  територіальних громадах  відкрито 17 памятних знаків ліквідаторам.   Про це та інше йшла мова упродовж зустрічі.

У своєму  слові голова районної ради захоплювався патріотизмом,  згуртованістю  ліквідаторів, а також  висловив сподівання, що проблеми чорнобильців  активно вирішуватимуться на  державному рівні.

Висловили слова вдячності ліквідаторам голова райдержадміністрації  Тетяна  Качаненко,  міський голова Олександр Грицаєнко.

Почесною грамотою облдержадміністрації  відзначено  голову Жданівської  первинної  чорнобильської організації  Володимира Корнуса.

Крім того, під час урочистостей було презентовано книгу «Слави і пам’яті Полтавської області», у якій зібрано найповнішу інформацію про участь мешканців Полтавщини в ліквідації аварії. Кількома днями раніше під час обласних урочистостей до Дня ліквідатора книга була вручена усім чорнобильським організаціям.

Дякував ліквідаторам  за активну громадянську,  життєву позицію  голова районної  організації ВГО «Союз Чорнобиль  України» Василь Куксань.

Присутні вшанували хвилиною мовчання померлих ліквідаторів.

По закінченню урочистої частини  для підняття настрою  учасники художньої самодіяльності подарували  землякам-ліквідаторам  концертну програму, сповнену позитивом.

Потому ліквідатори  поклали квіти до памятного знака учасникам ліквідації  аварії на ЧАЕ у м. Лубни та с. Мгар.