15 листопада  у  Лубенській  районній раді відбулося спільне засідання постійних комісій, у якому взяли участь голова районної ради Григорій Угляниця, голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, заступники голови райдержадміністрації Сергій Сіряченко, Ігор Нестеренко.

На розгляд комісій було винесено  36  різногалузевих питань, усі вони були докладно опрацьовані депутатами.

На початку зібрання голова районної ради Григорій Угляниця  представив загалу  звіт  про діяльність за період з листопада 2015 по листопад 2016 року. А також інформував    про  внесення змін  до рішення районної ради щодо  постійних комісій районної ради: назву комісії з питань  законності та правопорядку,  місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики, зв’язків з громадськістю  запропоновано доповнити   «з питань  антикорупційної політики», відповідно до  статей 43,47, 59-1  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про запобігання корупції».  Наразі  запропоновано  внести зміни до Положення  про постійні  комісії районної  ради.

Жвавого обговорення набуло питання  про створення  тимчасової  контрольної комісії районної ради по контролю  за використанням бюджетних коштів, спрямованих закладам освіти.  Депутати Василь Кулик,  Сергій  Мисник, Лідія  Різуненко,  активно включившись  в обговорення,  висловлювали ряд думок щодо цього питання, а саме: залучати до комісії фахівців з відповідних галузей;    займатись вивченням  використання бюджетних коштів  не лише  галузі освіти, а й медицини, культури; створити не тимчасову  комісію, а постійнодіючу.  Тож питання буде ще вивчатись додатково.

З бюджетними питаннями виступила  начальник  фінансового управління райдержадміністрації  Світлана Самійленко, яка інформувала  про передачу бюджетних трансфертів  Лубенській  міській раді  на надання медичної допомоги населенню району:  Лубенській  комунальній  центральній  міській лікарні – 350000 грн;  Лубенській  міській  комунальній  стоматологічній  поліклініці – 150000 грн.;  про передачу в 2016 році бюджетних трансфертів  Полтавській обласній раді  на надання екстреної  допомоги населенню  району:  міжбюджетні трансферти у сумі  30000 грн.; про передачу  в 2016 році  бюджетних трансфертів  Лубенській міській раді для  забезпечення  населення  району препаратами  інсуліну:  трансферти у сумі 150000 грн.;  про передачу  бюджетних трансфертів між  місцевими бюджетами  Лубенського району  на централізоване  тимчасове  зберігання  архівних документів,  що належать  до Національного  архівного фонду: міжбюджетні  трансферти  у сумі 150660 грн.;  про передачу в 2017 році  бюджетних трансфертів  між місцевими бюджетами Лубенського району  на безкоштовний  підвіз школярів та вихованців:  до районного  бюджету із сільських бюджетів  передано  міжбюджетні трансферти  у сумі 2027355 грн.

Низку питань галузі освіти  представила  начальник  відділу  освіти, сім’ї,  молоді та спорту  райдержадміністрації  Юлія Білокінь. Йшла мова про  ліквідацію  Шершнівської загальноосвітньої  школи І-ІІ  ступенів, у зв’язку з відсутністю учнів;  про погодження  звільнення  директора  Хорошківської ЗШ І-ІІІ  ступенів, згідно поданої заяви; про погодження звільнення  директора  Березівської ЗШ І-ІІ  ступенів,   у зв’язку з реорганізацією  Березівської ЗШ І-ІІ  ступенів  у Березівський  навчально-виховний  комплекс;  про погодження  призначення  на посаду директора Березівського навчально-виховного комплексу; про затвердження Статутів  загальноосвітніх  навчальних закладів району  та Лубенського районного ЦДЮТ у новій редакції.

Депутати опрацювали  внесення змін до довготермінової  комплексної  Програми мобілізаційної  підготовки  Лубенського району  на 2014-2020 роки, які викликані  змінами, що відбулися  в структурі райдержадміністрації, а також виконанням нових мобілізаційних завдань.  Сергій Сіряченко.

З питанням щодо  внесення змін до Програми економічного і соціального  розвитку Лубенського району на 2016 рік виступив  начальник управління  агропромислового  і економічного  розвитку, торгівлі, транспорту та залучення інвестицій  Сергій Бойко.

Крім того,  було розглянуто ряд питань  галузі культури, земельних, ЗМІ.

Депутатами вирішено зібратися ще раз для обговорення  аби пленарне засідання пройшло конструктивно.

Депутати вирішили зібратися ще раз перед пленарним засіданням  аби   десята  сесія районної ради пройшла  оперативно та конструктивно.