2 90713 жовтня  на  Лубенщині святкували День  захисника України, День  українського козацтва та   свято Покрови Пресвятої Богородиці. Захід  відбувся у районному будинку культури, де  зібралися  захисники  держави, серед яких учасники  Другої світової війни, воїни-інтернаціоналісти, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС,  учасники антитерористичної операції. Недарма зала була переповнена, адже Лубенщина  має своїх героїв, які в різні роки боронили рідну землю від ворога, гідно відстоюючи  незалежність  України.

Участь у заходах взяли очільники району - голова районної ради Григорій Угляниця, голова  райдержадміністрації  Тетяна Качаненко,   заступник голови райдержадміністрації Ігор Нестеренко,  військовий комісар  Лубенського  районного військового  комісаріату, підполковник Віталій Лучний, сільські голови, молодь, громадськість.

9 88

Впродовж заходу  ведучі акцентували увагу  на патріотизмі  мешканців краю, адже саме любов до Батьківщини гуртувала козаків у 17 столітті і  саме патріотизму, відданості і самопожертви  вчаться  учасники АТО у наших пращурів-захисників. Святковий концерт  супроводжувався  кадрами з кінофільмів, які  нагадали усім про героїчні подвиги українців, а ще виступами учасників  художньої самодіяльності, які, не шкодуючи майстерності,  вітали справжніх чоловіків  зі святом.

У своєму виступі голова районної ради Григорій Угляниця звернувся до усіх захисників Лубенщини, наголосивши на тому, що це почесне  звання  гідне усіх, хто захищав і захищає свою державу, а  також докладає максимальних зусиль аби допомогти учасникам АТО, а це – волонтери, медики, люди, які надають всіляку допомогу воїнам, а ще це жінки, які  чекають  і прос ять вищі сили аби їх рідні повернулись  живими.

Керівник району вручив  лубенцям ордени «За мужність і відвагу»

та  ордени «Герой Чорнобиля». Їх отримали Валентин Дашкевич, Василь Лахман, Василь Литовченко, Микола Даценко,  Володимир тютюнник, Леонід Довженко, Леонід Підпалий, Леонід Шабля, Віталій Кочерга, Віталій Романовський, Микола Заліський.

Про  подвиг усіх українців, які стоять на сторожі спокою, говорила у своєму вітальному  слові і голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко.

Відповідно до Указу президента України орденом « За мужність» ІІІ ступеня  відзначено учасника АТО  Олександра Авраменка (посмертно). Орденами «За вірність присязі» відзначено загиблих в АТО луб енців  Руслана Марченка, Юрія Гудімова,  Романа Максимова, Олександра Авраменка. Захисники України отримали з рук  голови райдержадміністрації Тетяни Качаненко ордени «За заслуги». Почесною  грамотою облдержадміністрації   нагороджено  учасника  ліквідації  аварії  на ЧАЕС, начальника відділу  з питань  оборонно-мобілізаційної роботи  та цивільного   захисту  райдержадміністрації  Миколу Чудака.

Привітав  усіх, хто гордо носить звання «Захисник», військовий  комісар  Лубенського районного військового  комісаріату, підполковник Віталій Лучний. Він вручив демобілізованим  учасника АТО  медалі  «За оборону  рідної держави».

По завершенню святкового концерту  на  захисників  чекав смачний куліш.