222--888829 травня  у селі Ісківці Лубенського району відбулося традиційне  літературно-мистецьке свято «В сім»ї вольній, новій». Захід пройшов біля славнозвісної Шевченкової криниці з джерела якої  у свій час куштував воду Великий Кобзар, відвідуючи свого товариша , відомого етнографа О. Афанасьєва-Чужбинського. Тож  у Ісківцях було багатолюдно. Дружно, усією громадою тут зустрічали  гостей, серед яких голова районної ради Григорій Угляниця, голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Сіряченко, заступник голови райдержадміністрації Ігор Нестеренко, депутат обласної ради Владислав Мостовенко, начальники відділу культури і туризму, освіти райдержадміністрації Людмила Пазенко та Юлія Білокінь, завідувач сектору мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації Микола Чудак, депутати районної ради Тетяна Гребінник, Лідія Різуненко, Надія Савченко та інші, сільські голови, голова літературного об’єднання імені О. Донченка при газеті «Лубенщина», редактор газети «Лубенщина» Олександр Міщенко, творча інтелігенція, молодь.

У цей день згадували Великого Кобзаря, його пророчу поезію, яка пронизана патріотизмом, любов»ю до рідного краю, до людей. Тож кожен виступ учасників художньої самодіяльності  вкотре підкреслив, що Тарас Шевченко для лубенців, як і для усієї України, вагома постать і його творчість  для усіх нас – це дороговказ у майбутнє. Великого Кобзаря шанують, бережуть спогади про відвідини Лубенщини та вчать підростаюче покоління  любити свою батьківщину так, як любив її Шевченко.

У своєму вітальному слові голова районної ради Григорій Угляниця наголосив на важливості проведення такого заходу, який вже став традиційним, а  в цьому  не мала заслуга сільського голови Миколи Романюти,  і  налаштовує   на позитив, вчить пам»ятати минувшину краю, берегти безцінну   творчу спадщину Великого Кобзаря, а ще гуртує громаду вже не один рік.

555---666

Дякувала  сільському голові  Миколі Романюті  за небайдужість, активну життєву позицію і  голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко.

До привітань приєдналися сільський голова Ісківецької сільської ради Микола Романюта, депутат обласної ради Владислав Мостовенко, члени літературного об’єднання імені О. Донченка при газеті «Лубенщина» Ніна Шерстюк, Лариса Галич та Олександр Киян.

А усіх присутніх радували виступи народного аматорського хорового колективу «Оберіг» РБК, талановитої родини Звержинських, дуету у складі Юрія Задорожнього та Світлани Руденко, народного квартету «Сузір’я» Тернівського СК, талановитих ісківчан, натхненних духом Шевченка: народного фольклорного ансамблю «Горлиця», Станіслава Баса, Наталії Симоненко, декламаторів Маргарити Козак, Владислави Неборак, Наталії Заболоцької, взяв у полон запальний танок зразкового ансамблю фольклорного танцю «Перлина», чарували піснями гості – учасники гурту «Старости» з Березової Рудки.

Спонсорську допомогу для проведення свята надали ТОВ "Баришівська зернова компанія" та ПАТ "Лубнигаз".