1111--222225 березня  голова районної ради Григорій Угляниця, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Оксана Цимбал взяли участь   у сходці сіл Литвяківської територіальної громади.

На порядку денному  було розглянуто ряд актуальних питань життєдіяльності  громади. Участь у сходці взяло близько 145 мешканців сіл.   Сільський голова Литвяківської сільської ради  Валерій Ночовний   прозвітував про свою роботу за 2015 рік.

За інформацією Валерія Ночовного  бюджет сільської ради   у минулому році склав 1251,5 тис.грн.

За кошти сільської  ради було здійснено наступні  придбання:  музичну апаратуру  у будинок культури на суму 37.тис.грн, медичне обладнання у  амбулаторію загальної практики та сімейної медицини с. Литвяки на 25 тис.грн,  у бібліотеку -  на суму 5 тисяч грн, облаштовано паркан поблизу церкви, витрачено 16,5 тис.грн.

Крім того, вдалося  частково вирішити  питання вуличного освітлення в селі Литвяки,  у планах завершення  ремонтних робіт по вуличному освітленні  у Литвяках  та проведення їх у селі Жовтневе.

Одним із  питань,  яке найбільше  хвилювало селян – екологічне, у зв»язку з роботою  свиноферми ТОВ «Національний смак». Аби  знешкодити  неприємний запах  очільниками товариства, зокрема Артуром Маркаряном,  вирішено зробити гноєзбірник  закритого типу.  Крім того, було заслухано  представника Глобинського м»ясокомбінату, який поділився  досвідом використання органічного матеріалу для  удобрення полів. Занепокоєні   селяни і  якістю  питної води в колодязях, у зв»язку з роботою ферми.  За пропозицією голови районної ради Григорія Угляниці буде зроблено  аналіз води, витрати на себе візьми ТОВ «Національний смак».

222-3333

Артур  Маркарян поділився з громадою планами щодо оновлення більше 20 га. саду, наразі відбувається оформлення відповідної  документації.