1 781 124 січня у залі районного будинку культури зібралися палкі шанувальники  самодіяльного мистецтва, аби насолодитись сповна виступами переможців творчих звітів сільських закладів культури, які на Лубенщині відбулись у серпні – листопаді минулого року. Зауважимо, що це вже другий концерт із запланованих трьох. Цього разу свій самобутній талант продемонстрували аматори сцени 10 сільських рад району.

Кожний виступ на сцені сприймався глядачами по-особливому тепло і щиро. Майже 40років щедро засіває творчу ниву Симоненкового краю народний аматорський хоровий колектив «Посулля» Засульського будинку культури (керівник Кисіль Ю.О.). Успішною упродовж 60-ти років є діяльність народного аматорського духового оркестру Солоницького клубу (керівник Кіріченко І.І.). Високий рівень виконавської майстерності постійно демонструють народні аматорські колективи «Любисток» та «Яворина» ( районний будинок культури та клуб с.Солониця). З  особливим піднесенням долучились до виступу зразковий ансамбль фольклорного танцю «Перлина» (РБК), жіночі вокальні ансамблі «Ярмарок» із Литвяків, «Барви» із села Мацківці. Найпотаємніших струн душі  глядачів торкнулися виступи народних аматорських колективів «Джерело» Нижчебулатецького клубу, «Калина» із села Клепачі.

Зачарували піснями чоловічий вокальний ансамбль Березівського будинку культури, солісти Ірина Шемет, Антон Герга, Маргарита Шафорост, Юлія Рак, Євдокія Демків та Людмила Корнійчук, Оксана та Олександра Магомедови (Окіпський, Засульський, Снітинський, Литвяківський, Тарандинцівський, Березотіцький, Снітинський будинки культури). Вдало представили драматичний жанр аматори сцени Тарандинцівського та Березотіцького закладів культури, циркове мистецтво – учасники зразкової циркової студії «Маска» районного будинку культури.

По закінченню святкового дійства глядачі не приховували задоволення від святкового концерту, висловлювали неабияке захоплення  виступами самодіяльних артистів.

Тож, підбиваючи підсумки другого відділення заключного концерту переможців творчих звітів сільських закладів культури, голова районної ради Григорій Угляниця не шкодував слів вдячності всім його учасникам, керівникам творчих формувань за активну подвижницьку діяльність на теренах духовності Лубенського краю.

«Завдяки кожному з вас, - наголосив керівник, - криниця народного аматорського мистецтва не міліє з роками, її наповнюють життєдайні джерела, які струменять у кожному куточку Лубенщини».

Особлива безмежна вдячність керівникам органів місцевого самоврядування району за підтримку розвитку аматорського мистецтва, зміцнення матеріально-технічної бази будинків культури і клубів.

Так, протягом 2015 року 19 тис.грн. бюджету Засульської сільської ради спрямовано на придбання сценічного вбрання учасникам хору «Посулля»,   34 тис.грн. - на проведення поточного ремонту приміщення будинку культури, 14 тис.грн. – на ремонт електромереж.  32тис.грн.виділено Литвяківською сільською радою на придбання звуко-підсилюючої апаратури для місцевого будинку культури, 7 тис.грн. Березотіцькою сільською радою на придбання освітлювального обладнання.

Докорінно змінився вигляд Мацківського будинку культури (на ремонт спрямовано 898 658 грн., Клепачівського клубу (освоєно 525 611 грн.).

38 902 грн. використано на ремонт Тарандинцівського будинку культури.

Працівники відділу культури і туризму райдержадміністрації, сільських закладів культури мають надію, що і у 2016 році вони будуть єдині із сільськими головами у нестримному бажанні змінити життя територіальних громад на краще, творити  ще більше добра для людей і ту незбагнену красу, яка, можливо, і врятує світ від біди і горя, непорозумінь і розбрату, та наповнить його щастям і всеперемагаючою любов’ю.