На розширеній апаратній на­раді, за участю сільських голів, центральним було питання про «Упорядкування взаємо­відно­син між споживачами газу та ко­лективом ПАТ «Лубнигаз». Його обговорення пройшло емоційно і перетворилось в дискусію.

На по­чатку її голова РДА Віктор Алєк­сєєнко зауважив:

– Процес перевірки приладів газового користування і узако­нення стосунків між колективом ПАТ «Лубнигаз» та індивідуаль­ними споживачами газу почали із запізненням. А тому у най­ближ­чий місяць потрібно до­класти максимум зусиль, щоб завершити цю справу. Прохання до представників перевіряючих і контролюючих організацій та сільських користувачів газу по­водити себе толерантно, ви­ва­жено, спільно знаходити взаємо­­розуміння. Треба зро­бити все можливе, для створення без­пеки для людей.

Голова правління ПАТ «Лубни­­газ» Іван Паник пояснив:

- Із вступом України до європейської енергетичної хартії, наш уряд, газопостачальні ком­панії хочуть навести у цій галузі порядок, забезпечити євро­пейські стандарти, безпечні для споживачів умови газокористу­вання. До того ж, останні не­штатні події, які трапилися із клієн­тами на вулиці Декабристів у м. Лубнах, у селах Новаки, Вовчик також змушують нас переглянути відносини з ними. Усі наші дії є, на мою думку, законними, а розцінки за послуги єдині по всій країні. Вони обґрунтовані. До того ж, відсутня система штрафів. Уже оглянули понад 45% кількості встановлених газових точок. Нині працюємо над усуненням недоліків. За нехтування пра­вилами безпеки 15 осель меш­канців міста відключили від споживання газу. Нехай це буде сигналом для інших. Розроб­ляємо пам’ятку для населення. Люди, як і наші працівники, повинні дбати про свою без­пеку. Вдячний сільським головам за конструктивну співпрацю.

- Директор фірми «Крон» Іван Гусар пояснив:

- Для перевірки димоходів у кожного нашого пічника є всі дозвільні документи. Вони скла­дають відповідні акти після ви­конаної роботи безпо­серед­ньо на місці. Не всі клієнти розу­міють важливість наших пере­вірок. Скажімо, у Вовчику 533 наших абонентів. За три тижні пічники перевірили димоходи лише у 240 з них, бо дехто вступає у непотрібну полеміку, а то і відмовляє нам у проведенні огляду.

Голова районної ради Олек­сій Дядечко наголосив:

- Керівники району хочуть якнайшвидше розв’язати про­блему із забезпеченням безава­рійного газопостачання насе­лен­ня. Сільські голови, депутати повинні проводити з ним відпо­відну роз’яснювальну роботу.

Подальшу роботу в цьому напрямку доручено контро­лювати начальнику відділу ар­хітектури, будівництва та ЖКГ райдержадміністрації Сергію Сіряченку.

Згодом Віктор Алєксєєнко по­відомив присутнім приємні новини. Хлібороби Лубенщини внесли гідний вклад у трудову перемогу Полтавської області, яка зібрала 3 млн. тонн зерна, з чим її привітали Президент України Віктор Янукович, пре­м’єр-міністр Микола Аза­ров. Запрацював Оріхівський цук­ровий завод. Освітяни району отримали черговий шкільний автобус. Успішно розроб­ляється план соціально-еконо­мічного розвитку Лубенщини на наступ­ний рік.

Завідуюча відділом культури та туризму РДА Людмила Пазенко запросила усіх лубен­ців на традиційний районний пісенний конкурс «На крилах любові», який відбудеться 23 жовтня о 14 годині у приміщен­ні районного Будинку культу­ри.