1 765Не зраджуючи традиції багатьох років, чисельна літературно-мистецька спільнота Лубенщини, керівництво району та міста, громадськість, гості 8 січня навідуються у село Біївці аби всім разом відзначити Симоненкове Різдво. Цього року «витязю молодої української поезії» виповнився б 81 рік, проте він був і залишиться молодим. А те, що Василь Симоненко устиг написати за своє коротке земне життя, зробило його ім’я одним із найяскравіших у літературі України, подарувало визнання та безсмертя.

Рідне поетове село Біївці та проста селянська хата, звідки він пішов у широкий світ, привітно зустріла гостей. До меморіальної дошки, встановленої на фасаді, поклали квіти, потому начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Людмила Пазенко провела літературний захід, присвячений черговій річниці від дня народження поета. На Біївецькій землі гостей вітала сільський голова Ніна Остапенко, наголосивши на тому, що вдячні земляки зберігають хату-музей В. Симоненка, та подякувала районному керівництву за проведений ремонт. У минулому році, який на Полтавщині був оголошений роком Василя Симонека, за кошти районного бюджету був проведений ремонт хати.

Голова райдержадміністрації Іван Дзус подякував сільській громаді за збереження пам’яті про видатного земляка та висловив переконання, що на його громадянському подвигу зростатиме не одне покоління українців. Для очільника району пророчі слова В. Симоненка: «Ти знаєш, що ти людина…», завжди були дороговказом у житті. З вітальним словом до учасників заходу звернувся голова районної ради Григорій Угляниця.

Молоде й сучасне Симоненкове слово натхненно звучало з уст Наталії Медведовської, власні вірші, присвячені поету, зачитали перший лауреат премії імені Симоненка, голова Лубенського осередку товариства «Просвіта» Олександр Печора, член НСПУ Юлія Манойленко, поети Анатолій Устименко та Лариса Галич.

За словами голови літоб’єднання імені О.Донченка при газеті «Лубенщина», головного редактора газети, члена НСПУ Олександра Міщенка, лубенці не лише зберігають літературну славу поета-шістдесятника, але й популяризують та примножують її. Впродовж багатьох років проводиться конкурс читців творів В. Симоненка серед учнівської та студентської молоді. Засновано дві премії його імені. Саме лауреатів журналістської премії, заснованої Лубенським медіа-клубом, було нагороджено під час заходу у приміщенні хати-музею. Цьогорічними лауреатами визначено полтавську журналістку Марину Франчук, кореспондента МТК «Лубни» Олександра Назарця, журналіста Олександра Тарасенка (посмертно). Фонди музею поповнилися новим експонатом – вишитим рушником, який передала дружина цьогорічного лауреата літературно-мистецької премії імені В.Симоненка Анатолія Устименка – Ніна Іванівна.

7 106

Насолодившись атмосферою єднання із Симоненком, виконавши усі разом його безсмертні «Лебеді материнства», учасники заходу рушили ходою, яку очолили керівники району Іван Дзус та Григорій Угляниця, до пам’ятника поету, встановленого у 2005 році за сприяння родини Григорія Тараненка, студентського та викладацького колективів Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка та громади села.

Захід продовжився у Тарандинцівській ЗШ І-ІІІ ступенів, яка носить ім’я видатного земляка. Гостей зустрічали директор школи, Заслужений учитель України Микола Кадука та сільський голова Тарандинцівської сільської ради Анатолій Тітенко, запропонувавши покласти квіти до меморіальної дошки поету. Упродовж 18 років, як наголосила Світлана Яценко, музей В. Симоненка Тарандинцівської школи запрошує відвідувачів. Гості слухали живий голос поета, його вірші у виконанні учениць Даринки Бойко та Віки Павленко, випускниці літературної студії імені О. Теліги Катерини Даценко.

Кульмінацією заходу стало нагородження лауреатів літературно-мистецької премії імені В. Симоненка за 2015 рік, заснованої Лубенською районною радою у 2000 році.

У номінації «література і публіцистика» перемогу здобув поет Анатолій Устименко.

У номінації «мистецтво і монументальна скульптура» лауреатом став художник Володимир Мірошниченко.

Дипломи спеціального зразка та грошові винагороди лауреатам вручали голова райдержадміністрації Іван Дзус та голова районної ради Григорій Угляниця.

За словами Миколи Кадуки, В.Симоненко – орієнтир патріотизму, стержень, навколо якого ми повинні об’єднатися. Саме ці слова та спільне виконання Симоненкового заповіту стали завершальним акордом заходу.