16 жовтня почесний гість Лубенського краю – єпископ Кременчуцький і Лубенський Миколай провів Божественну літургію у Церкві Різдва Пресвятої Богородиці. Після її завершення Благочинний Лубенського округу протоієрей Іоанн розповів владиці історію церкви та подарував Ікону Миколи Чудотворця. Приїзд єпископа Миколая на Лубенщину – не перший. Це його друга кафедра, за яку він молиться і достеменно знає її радості і печалі. І задоволений станом справ духовно-просвітницького життя. Відрадно й те, що влада міста й району не стоять осторонь справ духовних. І на цей раз вони були присутніми на спільній молитві. Єпископ Миколай схвально оцінив таку співпрацю та нагородив грамотами та орденами Священного Синоду Української Православної Церкви за благодійність та в пам’ять святкування 1020-річчя Хрещення Русі Олексія Дядечка, Віктора Алєксєєнка, Олександра Грицаєнка. За заслуги перед УПЦ нагороджений і голова правління ВАТ «Лубенський хлібозавод» Ігор Оникієнко. Ще ряд грамот за підписом Єпископа Кременчуцького і Лубенського отримали прихожани, які сприяють розвитку Церкви.

У свою чергу, керівники району подякували владиці та вручили на згадку про посульський край картину художника Василя Лапушкіна.

Міський голова Олександр Грицаєнко теж говорив про значення Церкви в житті людини.

Піснеспівом і віршами привітали всіх присутніх вихованці недільної школи. Люди сповнені хвилювання. Приємно вразило палке слово владики після богослужіння. Не дивлячись на свій молодий вік, духовне слово і архієрейське богословлення владики звучало по-батьківськи мудро й велично. Взагалі його приїзд сприяв зближенню та покращенню духовної атмосфери. Відчувалася справжня жива єдність.