200000002222222222                                                                                     31 січня відбулося засідання медичної ради району. У ній взяли участь голова районної ради Олексій Дядечко, голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Тетяна Семистрок, головний лікар Лубенського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Анатолій Сапа, керівники закладів охорони здоров’я. Таким складом медпрацівники району збираються вперше у цьому році, що дало змогу у конструктивній розмові підсумувати досягнення минулого року й накреслити плани на поточний рік у напрямку функціонування галузі охорони здоров’я.

Розпочав засідання голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, передовсім детально зупинившись на фінансуванні галузі. Цього року бюджет медицини становить майже 13 мільйонів з урахуванням трансфертів, що вцілому на 2, 5 відсотки більше, ніж в минулому році. Це дозволить виконати все, що запланували, - підкреслив голова райдержадміністрації. Передовсім, йдеться про придбання транспорту. Хоч Лубенський район єдиний в області, де в селах працює 18 швидких, все ж є необхідність оновити парк автотранспорту. У цьому році буде придбано сучасне медичне обладнання та проведено ремонти в Калайдинцівській та Хорошківській амбулаторіях загальної практики сімейної медицини. Поряд з тим, на думку Віктора Алєксєєнка, керівникам закладів охорони здоров’я необхідно тісніше співпрацювати із сільськими головами у питаннях співфінансування проведення ремонтів й утримання медичних установ.

Голова райдержадміністрації спростував розмови щодо закриття у деяких селах фельдшерсько-акушерських пунктів, але націлив медпрацівників раціонально розподіляти навантаження по всіх населених пунктах, підготуватися до акредитації закладів охорони здоров’я, продовжувати роботу по виконанню державних програм.

Голова районної ради Олексій Дядечко підкреслив, що районна влада велику увагу приділяє розвитку галузі охорони здоров’я, що відчувають передовсім мешканці.

Зважаючи суттєве зниження температурних показників, медичні заклади повинні працювати в режимі пунктів обігріву, - наголосили районні керівники.

Велика увага на засіданні приділялася питанням виконання завдань Президента України Віктора Януковича щодо підтримки материнства і дитинства, з якого інформувала начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Тетяна Семистрок. Обговорено проблемні питання педіатрії, тимчасової втрату працездатності, зміни в законодавстві галузі охорони здоров’я, оплати праці працівників галузі охорони здоров’я відповідно до     постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2013 р. № 977, дотримання трудової та виконавчої дисципліни, проаналізовано річні статистичні показники роботи лікувально-профілактичних закладів, якість надання медичної допомоги інші питання, які виникали під час засідання.