На території Лубенського району між селами Духове та Гінці розташована всесвітньо відома Гінцівська стоянка – перша пам»ятка доби палеоліту.

20 років тому кандидат історичних наук, старший науковий співробітник інституту археології Національної академії наук України, провідний фахівець України по первісному мистецтву Людмила Яковлєва попри сумніви колег щодо цінності цієї місцевості розпочала роботи і всьому світові довела велику наукову перспективу Гінцівської стоянки. Увесь цей час з Людмилою Анатоліївною співпрацювали найбільш відомі вчені, серед них науковець із Сорбонни, професор, заступник президента Міжнародної спілки при ЮНЕСКО Франсуа Джіджан, а також президент громадської організації «Гінцівська спадщина» Валерій Цибрик. Усі вони разом з колегами- науковцями 15 серпня у день свого професійного свята зустрічали делегацію у складі голови Лубенської районної ради Олексія Дядечка, голови райдержадміністрації Віктора Алєксєєнка, заступника голови районної ради Євгенії Яковченко, заступника голови РДА Василя Куксаня, начальника управління культури ОДА Геннадія Фасія, начальника відділу культури та туризму РДА Людмили Пазенко, науковців Лубенського краєзнавчого музею, літераторів, місцевих мешканців. Роботу науковців у Гінцях вважають яскравою моделлю міжнародного співробітництва. Сюди нерідко приїздить посол Франції, представники делегації з різних країн.

З нагоди Дня археолога науковці приймали вітання від голови районної ради Олексія Дядечка, голови РДА Віктора Алєксєєнка, французької делегації. Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено Людмилу Яковлєву, Почесною грамотою районної ради та райдержадміністрації нагороджено Валерія Цибрика.

У планах районної влади присвоїти Гінцівській стоянці статус Державного археологічного заповідника та збудувати музей.