З метою спрощення та уніфікації звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску Міністерство доходів і зборів України планує об’єднати дві форми звітності в одну із одночасною уніфікацією баз оподаткування ЄСВ та ПДФО.

Міндоходів запрошує громадськість долучитися до обговорення зазначеної ініціативи, зокрема щодо питань:

- запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ, яка дозволить  платникам скоротити витрати на ведення податкового обліку;

- способів об’єднання звітності:

а) запровадження нової об’єднаної табличної форми звітності з ПДФО та з ЄСВ, утвореної  шляхом інтеграції показників податкового розрахунку ф.1ДФ (суми нарахованого та виплаченого доходу, сума нарахованого та перерахованого податку, ознака доходу, ознака податкової соціальної пільги) до звітності з ЄСВ (табл.6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» додатку 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування);

б) доповнити діючу звітність з ЄСВ окремою звітністю з ПДФО, яка відповідає формі чинного на даний час  податкового розрахунку ф.1ДФ (наказ ДПА України від 24.12.2010 №1020), тобто без створення  нової  форми об’єднаної звітності;

- періодичності подання об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ;

- способів коригування об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ;

- дати оцінку проекту макета об’єднаної звітної «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) платникам податків/застрахованим особам», який пропонується для обговорення.

Пропозиції та зауваження щодо ініціативи Міндоходів просимо направляти на електронну адресу:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Також просимо взяти участь в анкетуванні щодо проекту нової форми звітності з ПДФО та ЄСВ в розділі : Діяльність/Взаємодія з громадськістю/Громадське обговорення.

Лубенська ОДПІ за матеріалами

веб- порталу Міндоходів www.minrd.gov.ua