DSC01538

Голова районної ради Олексій Дядечко, ряд сільських голів та головні спеціалісти організаційного відділу районної ради успішно пройшли навчання на факультеті перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Заняття проходили у філіалі, який розташований у м. Феодосії, що в Криму.

Знання з загальної теми «Управління персоналом в органах влади» лубенці опанували за сім днів.

Викладач Харківського регіонального інституту, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри державного будівництва Юлія Падафет ознайомила делегацію з Лубен з методами ефективного управління персоналом у владних установах, етичними принципами спілкування керівника з підлеглими, основами формування колективу в органах влади . Розповіла про створення ефективної команди: принципи, особливості функціонування, групові ролі, керівну діяльність: поняття, сутність, структуру.

З метою вивчення досвіду управління громадою представниками кримських органів місцевого самоврядування, лубенці відвідали Приморську селищну раду , що неподалік Феодосії.

Так, на території селища проживає 15 тисяч громадян ( під час курортного сезону набагато більше), річний бюджет складає 7 млн.грн. Найбільше проблем у приморчан виникає з водозабезпеченням, вивезенням сміття, ремонтом та обслуговуванням багатоповерхових будинків. Як запевнив селищний голова Сергій Жалнін проблеми поступово вдається долати: відновлюються роботи на військовому і вертольотному заводах, з’явилися замовлення з Китаю. Сільським головам Лубенщини було цікаво послухати як виконком селища і громада співпрацюють у питаннях визначення розмірів тарифів на комунальні послуги, заміни централізованого опалення на індивідуальне. Так, місцевим депутатам доручено збирати і контролювати різні види податків, а вилучені кошти використати для потреб населення округу.

Своє бачення на розв’язання актуальних проблем сьогодення висловили на зустрічі з кримчанами голова районної ради Олексій Дядечко, сільські голови Войнихівської і Засульської сільських рад Григорій Сердюк та Сергій Бондаренко.

Чимало цікавого побачили і почули члени делегації у місті Керч, де з 1998 року незмінним міським головою є Олег Осадчий. Завдяки наполегливості міського голови регулярно виплачуються заробітні плати у колективах, проводяться заходи щодо забезпечення благоустрою прилеглих територій.

Підбиваючи підсумки навчання, голова районної ради Олексій Дядечко зазначив:

-         Навчання і практичні заняття депутатів району, сільських голів проходять у нас різнопланово. Відчуваю позитивні результати таких зусиль, бо у населених пунктах стало більше порядку, голови територіальних громад краще працюють з людьми, оперативно розв’язуючи їх проблеми. Тож в такому напрямку ми і надалі продовжуватимемо нашу роботу.

Сільські голови в свою чергу подякували голові районної ради Олексію Дядечку за ініціативність та надану можливість підвищити свої професійні знання і навички.