4

22 лютого відбулося пленарне засідання   сімнадцятої  сесії Лубенської районної ради шостого скликання, яку провів голова районної ради Олексій Дядечко. У роботі сесії взяли участь депутати обласної ради Григорій Тягло, Юрій Колєснік, голова районної державної адміністрації Віктор Алєксєєнко,  заступники голови райдержадміністрації, начальники управлінь, відділів райдержадміністрації, керівники  установ, підприємств, організацій  району, представники правоохоронних органів та  засобів масової інформації.

На початку зібрання голова районної ради Олексій Дядечко представив загалу новопризначеного начальника  управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Ігоря Нестеренка та повідомив  про зміни в складі фракції Партії регіонів: головою фракції обрано депутата районної ради від Партій регіонів Василя Куксаня, заступником - депутата районної ради від Партії регіонів, голову постійної комісії з питань економіки, підприємництва, транспорту, зв’язку  та управління комунальною власністю Олександра Якименка. Згідно поданих заяв до фракції Партії регіонів увійшли Ольга Рось, Олексій Хорольський -  висуванці колишньої партії «Сильна Україна», Василь Силка, соціально-екологічна партія «Союз.Чорнобиль.Україна», Олексій Устименко, партійна організація «Народна партія».

Потім депутати перейшли до розгляду сесійних питань.

Відповідно до порядку денного Лубенський міжрайонний прокурор Григорій  Гринь проінформував про  стан законності,  боротьби зі злочинністю на  території Лубенського району  та результати  діяльності  прокуратури на відповідній території в 2012 році.

Як зазначив  Григорій Гринь  у 2012 році  зменшився ріст злочинності  на 33,6% у порівнянні з 2011 роком -  це найкращий показник в області. Намітились позитивні тенденції  в роботі  Лубенського МВ УМВС України щодо профілактики тяжких та особливо тяжких злочинів. У 2012 році  у порівнянні з 2011 роком менше зареєстровано пограбувань, крадіжок, шахрайств, наїздів із смертельними наслідками, незаконних заволодінь транспортних засобів. Виявлено 17 злочинів повязаних із  незаконним  поводженням із зброєю, викрито  4 факти хабарництва, виявлено 64 факти незаконного обігу наркотиків. Упродовж року  менше вчинено злочинів  в громадських місцях, на вулицях, площах,  скверах, але  залишається  на високому рівні  рецидивна злочинність, тому вживаються відповідні заходи.

Особлива увага Лубенського міжрайонного прокурора була акцентована на питаннях запобігання і протидії корупції, захисту прав і свобод дітей, прав громадян та  інтересів держави, питаннях охорони довкілля, посилення контролю за використанням земельних ресурсів та інших.

Григорій Гринь закликав правоохоронні органи, органи влади до тісної співпраці, наголосивши на тому, що об’єднавши спільні зусилля, діючи професійно, скоординовано, дотримуючись закону, вдасться виконати усі завдання, поставлені Президентом України, громадянським суспільством.

Заступник голови районної ради Євгенія Яковченко  доповіла про виконання  плану роботи районної ради  за 2012 рік.

Депутатами було розглянуто ряд фінансових питань: «Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 2012 рік» та «Про внесення змін до показників  районного бюджету на 2013 рік» (інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Самійленко).

Було взято до відома інформацію завідувача районного трудового архіву Наталії Солошенко «Про роботу районного трудового архіву  по забезпеченню  централізованого тимчасового зберігання  архівних документів,  що  не належать до національного архівного фонду», інформацію начальника відділу економіки райдержадміністрації Любов Логвин «Про виконання  Програми розвитку  малого і середнього підприємництва  у Лубенському районі на 2011-2012 роки».

Прийнято  такі Програми: «Програму  залучення інвестицій  в економіку Лубенського району на 2013-2015 роки» та «Програму підтримки та розвитку малого і середнього підприємництва у Лубенському районі на 2013-2014 роки».

Розглянуто ряд питань медичної галузі: «Про внесення  змін до рішення  7 сесії шостого скликання від 5 серпня 2011 року «Про створення Лубенського районного  центру  первинної  медико-санітарної   допомоги»: у зв’язку з реформуванням стоматологічної служби установлено  граничну чисельність  працівників Лубенського районного центру  первинної медико - санітарної допомоги  в кількості 285 штатних одиниць; «Про забезпечення  населення  медикаментами через аптечну мережу в районі».

Депутати внесли зміни до рішення районної ради від 17 лютого 2012 року «Про затвердження переліку  закладів культури базової мережі районного рівня та їх граничної штатної чисельності», погодили питання щодо заснування  премії імені Ф.Ф. Головка, колишнього голови  колгоспу, голови райвиконкому, генерального директора  агрокомбінату «Лубенський»»,  з врученням перехідного  кубка, затвердили  технічну документацію  з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Сесія пройшла злагоджено та оперативно, так як усі проекти рішень попередньо детально розглядались на засіданнях постійних комісій  і були одноголосно підтримані.