222

15 лютого Лубенщина, як і вся Україна, вшановувала учасників бойових дій на території інших держав.

Біля пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам у м.Лубни зібралися ветерани бойових дій, очільники районної і міської влади – голова Лубенської районної ради Олексій Дядечко, голова Лубенської райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, міський голова Олександр Грицаєнко, заступник голови райдержадміністрації, голова Лубенської районної громадської організації ВГО «Союз Чорнобиль України» Василь Куксань і всі ті, кому близька тема бойових дій на території інших держав, хто пройшов горнило війни в Афганістані, повернувся додому, але в пам’яті назавжди залишив спогади болючих 80 –х років.

Участь у мітингу взяв народний депутат України Володимир Пилипенко.

Мітинг відкрив голова Лубенської Спілки ветеранів Афганістану Валерій Биченко. Присутні згадали учасників бойових дій, які гідно виконували свій громадянський обов’язок, ставили за приклад їх мужність і патріотизм. Вшанували пам’ять загиблих та померлих воїнів -інтернаціоналістів.

За мужність і героїзм, активну життєву позицію, вагомий особистий внесок у справу патріотичного виховання молоді та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав Почесними грамотами районної ради, райдержадміністрації нагороджено учасників бойових дій в Афганістані Михайла Колісниченка, Павла Федоренка.

Грамотами виконавчого комітету Лубенської міської ради нагороджено Василя Токарєва, Василя Бровка, Валерія Вітренкова, Віктора Бибика, Сергія Нагаля, Василя товкача, Володимира Терещенка, Василя Коптілова, Костянтина Авсєвича, Василя Колесника.

Матерям загиблих учасників бойових дій - Ганні Тараненко з Пісок, Анастасії Ластовецькій з Ісківець надано матеріальну допомогу.

Її отримали і вдови загиблих та померлих учасників бойових дій в Республіці Афганістан Лідія Васик, Світлана Дзузь-Кречетченко, Тамара Карпова, Анелія Барбар.