75

25 січня у Лубенській районній раді відбувся семінар з депутатами районної ради, сільськими головами, секретарями та депутатами сільських рад.

Відкрив і вів нараду голова районної ради Олексій Дядечко. На початку зібрання він наголосив на важливості проведення подібних семінарів, які дають можливість депутатам, сільським головам, секретарям поглибити свої знання, поспілкуватися з фахівцями різних галузей аби потім компетентно вирішувати проблеми громади.

На актуальності семінарів наголошував у своєму виступі і голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, акцентуючи увагу на тому, що такі наради дають відчутний позитивний результат. Віктор Алєксєєнко говорив про реформування медичної галузі, зупинився на ряді питань життєдіяльності району.

В ході роботи семінару було розглянуто питання про дотримання на території району Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Перед присутніми виступив начальник реєстраційної служби Лубенського міськрайонного управління юстиції Максим Максименко, який розповів про роботу реєстраційної служби, відповідно до покладених на неї завдань, зауваживши, що до повноважень реєстраційної служби належить такі напрями роботи як державна реєстрація актів цивільного стану, реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, легалізація політичних партій, громадських об’єднань, реєстрація друкованих засобів масової інформації та реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

В свою чергу начальник комунального підприємства «Лубенське міжрайонне бюро технічної інвентаризації» Костянтин Малько проінформував про роботу комунального підприємства на території Лубенського району, зупинившись на ряді послуг, які надає організація.

Його виступ доповнив заступник начальника ДБК у Полтавській області, начальник західного інспекційного відділу Іван Сліпченко, який з акцентував увагу на питаннях контролю за веденням будівництва, оформленні відповідної дозвільної документації та отриманні дозволів на будівництво, а також на порядку прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, в тому числі індивідуальних житлових будинків, посиленню відповідальності за правопорушення у сфері містобудування.

Технік-землевпорядник Лубенського районного виробничого відділу Полтавської регіональної філії державного підприємства «Центр Державного Земельного Кадастру» Марина Іванова розповіла присутнім про послуги, які надає відділ по виготовленню документації із землеустрою, а саме: технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); розробки проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність або оренду; інвентаризації земель при здійсненні землеустрою; виконання топографо-геодезичних та картографічних робіт; експертної грошової оцінки та інше.

З інформацією про державну реєстрацію нерухомого майна, яку у зв’язку з введенням в дію Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» будуть проводити також і нотаріуси виступила нотаріус другої Лубенської державної нотаріальної контори Інна Тищенко, наголосивши, що якщо особа вирішила вчинити з належним їй майном юридичну дію, спрямовану на відчуження, передачу в оренду, користування третій особі, вона повинна спочатку звернутись до Державного реєстратора або до нотаріуса з Заявою про державну реєстрацію права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та отримати Витяг з Державного реєстру прав. Тільки після цього звертатись з витягом та рештою необхідних документів до нотаріуса.

Сергій Сіряченко, начальник відділу будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства, головний архітектор райдержадміністрації, закликав сільських голів привести у відповідність генеральні плани забудови, а також по питаннях житлово - комунального господарства звертатися у відділ будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації.

Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки інформував присутніх начальник управління оподаткування фізичних осіб Лубенського ОДПІ Олександр Шарапка.

На завершення семінару заступник голови районної ради Євгенія Яковченко ознайомила учасників наради з рішенням тринадцятої сесії обласної ради від 14 листопада 2012 року «Про затвердження Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів із фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області» та рішенням чотирнадцятої сесії Полтавської обласної ради від 21 грудня 2012 року «Про затвердження нової редакції Положення про обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області», наголосивши, що слід використовувати надані можливості: ставати учасниками конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, як це зробили Литвяківська та Шеківська сільські ради.

Підсумки семінару підвів голова районної ради Олексій Дядечко. Він подякував усім за злагоджену роботу, висловивши сподівання, що і надалі семінари за участі сільських голів, секретарів сільських рад, депутатів будуть змістовними.