12

22 січня Лубенщина, як і вся Україна, святкувала День Cвободи і Соборності. В урочищі «Морозівська дача», біля пам'ятного знаку українським громадським і політичним діячам, видавцям першої української газети «Хлібороб» братам Шеметам відбувся мітинг у якому взяли участь голова районної ради Олексій Дядечко, голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, заступник голови районної ради Євгенія Яковченко, заступники голови райдержадміністрації Василь Куксань, Микола Федоренко, громадськість, представники місцевих ЗМІ.

Перегорнувши сторінки історії, присутні згадали події далекого 1919 року, коли 22 січня на майдані перед Софією Київською було урочисто проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в єдину  соборну  державу.

До пам'ятного знаку братам Шеметам, які своєю подвижницькою діяльністю відстоювали свободу і соборність України, керівники району поклали квіти.